Dolce & Gabbana
4 providers
The One
EDT · Men
$49.69$0.99/ml
best of 3 providers at 50 ml
$39.95$0.40/ml
best of 4 providers at 100 ml
$53.95$0.36/ml
best of 4 providers at 150 ml
Lowest live price · 40 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Dolce & Gabbana Light Blue Cologne is $34.95 for 40 ml at FragranceShop ($0.87/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.
Per millilitre the 200 ml works out at $0.31/ml against $0.87/ml for the 40 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 40 ml in 10 days of tracking is $34.95 on Sep 21; which is where it sits now.
40 ml · 1 provider
per ml: 3 sizes cannot share a dollar average
at 125 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceShop | Average |
|---|---|---|
| 40 mlbest $0.87/ml | $34.95besttracked lowread Sep 30, 2026, 23:03 UTC | $34.95across 1 provider |
| 125 mlbest $0.29/ml | $35.95bestTestertracked lowread Sep 30, 2026, 23:02 UTC | $35.95across 1 provider |
| 200 mlbest $0.31/ml | $62.95besttracked lowread Sep 30, 2026, 23:03 UTC | $62.95across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Other Dolce & Gabbana fragrances we price across providers.
Dolce & Gabbana
4 providers
EDT · Men
$49.69$0.99/ml
best of 3 providers at 50 ml
$39.95$0.40/ml
best of 4 providers at 100 ml
$53.95$0.36/ml
best of 4 providers at 150 ml
Dolce & Gabbana
4 providers
EDP
$35.00$7.00/ml
$125.95$2.52/ml
best of 2 providers at 50 ml
$52.95$0.53/ml
best of 2 providers at 100 ml
Dolce & Gabbana
3 providers
EDP
$122.95$2.46/ml
best of 2 providers at 50 ml
$34.95$0.35/ml
best of 2 providers at 100 ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Azzaro
3 providers
EDT · Men
$24.49$0.82/ml
best of 3 providers at 30 ml
$31.49$0.63/ml
best of 3 providers at 50 ml
$41.99$0.42/ml
best of 3 providers at 100 ml
$58.79$0.29/ml
best of 3 providers at 200 ml
Kenneth Cole
3 providers
EDT · Men
$29.39$0.29/ml
best of 3 providers at 100 ml
$74.99$0.37/ml
Al Haramain
2 providers
EDP
$34.95$0.58/ml
$45.95$0.39/ml
best of 2 providers at 118 ml
$57.95$0.29/ml