Daily Fragrance Scout
Dusita Tonka Latte Paris bottle

Dusita Tonka Latte Paris

Eau de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Dusita Tonka Latte Paris is $300.00 for 100 ml at Intense Oud ($3.00/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$300.00

100 ml · 1 provider

Average price
$300.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$3.00/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$300.00
Aug 9, 202651 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$300.00
Average now:
$300.00
Trend:
flat

Dusita Tonka Latte Paris: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Dusita Tonka Latte Paris?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $300.00 for the 100 ml bottle at Intense Oud (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $300.00 a good price for Dusita Tonka Latte Paris?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Intense Oud is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Dusita Tonka Latte Paris cost?
Dusita Tonka Latte Paris starts at $300.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Dusita Tonka Latte Paris?
The best value we track is $3.00/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Dusita Tonka Latte Paris?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $300.00, tracking since Aug 9, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Dusita Tonka Latte Paris cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Dusita

Other Dusita fragrances we price across providers.

  • Dusita

    1 provider

    Tonka Latte

    EDP

    Bottle size for Dusita Tonka Latte

    $201.59$2.02/ml

  • Dusita

    1 provider

    La Rhapsodie Noire Paris

    EDP · Unisex

    Bottle size for Dusita La Rhapsodie Noire Paris

    $300.00$3.00/ml

  • Dusita

    1 provider

    Pelagos Paris

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Dusita Pelagos Paris

    $295.00$5.90/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Mind Games

    3 providers

    Prodigy

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Mind Games Prodigy

    $10.99$10.99/ml

    $46.99$9.40/ml

    $69.99$7.00/ml

    $299.99$3.00/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Valero

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Valero

    $7.99$7.99/ml

    $299.99$3.00/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Mind Games

    3 providers

    Queenside

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Mind Games Queenside

    $7.99$7.99/ml

    $299.99$3.00/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Mind Games

    3 providers

    Mentor

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Mind Games Mentor

    $10.99$10.99/ml

    $46.99$9.40/ml

    $62.99$6.30/ml

    $299.99$3.00/ml

    best of 3 providers at 100 ml