Estee Lauder
2 providers
Pleasures Perfume
EDP · Women
$23.95$0.80/ml
best of 2 providers at 30 ml
$29.95$0.60/ml
best of 2 providers at 50 ml
$97.95$0.98/ml

Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Estee Lauder Eau de Private Collection is $38.95 for 50 ml at FragranceShop ($0.78/ml, read under an hour ago), compared across 2 retailers.
The 50 ml ranges from $38.95 at FragranceShop to $67.99 at Fragrance Outlet, a $29.04 spread, 43% of the higher price, across 2 sellers.
The lowest we have recorded for the 50 ml in 10 days of tracking is $38.95 on Sep 21; which is where it sits now.
50 ml · 2 providers
across 2 providers at 50 ml
at 50 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | Fragrance Outlet | FragranceShop | Intense Oud | Average |
|---|---|---|---|---|
| 50 mlbest $0.78/ml | $67.99−9%read Oct 1, 2026, 02:46 UTC | $38.95besttracked lowread Oct 1, 2026, 04:03 UTC | sold out | $53.47across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
Other Estee Lauder fragrances we price across providers.
Estee Lauder
2 providers
EDP · Women
$23.95$0.80/ml
best of 2 providers at 30 ml
$29.95$0.60/ml
best of 2 providers at 50 ml
$97.95$0.98/ml
Estee Lauder
2 providers
EDP · Women
$38.95$0.39/ml
best of 2 providers at 100 ml
Estee Lauder
2 providers
EDP · Women
$29.39$0.98/ml
best of 2 providers at 30 ml
$37.09$0.74/ml
$58.79$0.59/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Bvlgari
2 providers
EDT · Women
$69.95$1.40/ml
$77.95$0.78/ml
best of 2 providers at 100 ml
Givenchy
2 providers
EDP · Women
$64.39$1.29/ml
$77.69$0.78/ml
best of 2 providers at 100 ml
Giorgio Armani
2 providers
EDT · Men
$40.59$1.35/ml
$61.99$1.24/ml
$58.79$0.78/ml
best of 2 providers at 75 ml