Daily Fragrance Scout
Etro Paisley Etro bottle

Etro Paisley Etro

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Etro Paisley Etro is $87.49 for 100 ml at FragranceNet ($0.87/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$87.49

100 ml · 1 provider

Average price
$87.49

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.87/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 12, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$87.49
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$87.49
Average now:
$87.49
Trend:
flat

Etro Paisley Etro: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Etro Paisley Etro?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $87.49 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $87.49 a good price for Etro Paisley Etro?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Etro Paisley Etro cost?
Etro Paisley Etro starts at $87.49 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Etro Paisley Etro?
The best value we track is $0.87/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Etro Paisley Etro?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $87.49, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Etro Paisley Etro cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Etro

Other Etro fragrances we price across providers.

  • Etro

    1 provider

    Palais Jamais Etro

    EDT · Unisex

    Bottle size for Etro Palais Jamais Etro

    $86.79$0.87/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Blue

    EDP · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Blue

    $76.99$1.92/ml

    $110.99$1.48/ml

    $108.95$0.87/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Billie Eilish

    3 providers

    Your Turn II

    EDP · Unisex

    Bottle size for Billie Eilish Your Turn II

    $77.80$1.56/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $86.50$0.87/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Issey Miyake

    2 providers

    Lumiere D'issey

    EDP · Women

    Bottle size for Issey Miyake Lumiere D'issey

    $86.99$0.87/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jean Paul Gaultier

    2 providers

    LE MALE LE

    Parfum

    Bottle size for Jean Paul Gaultier LE MALE LE

    $132.95$1.06/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $173.95$0.87/ml

    best of 2 providers at 200 ml