Daily Fragrance Scout
Floris Tuberose In Silk bottle

Floris Tuberose In Silk

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Floris Tuberose In Silk is $79.79 for 50 ml at FragranceNet ($1.60/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$79.79

50 ml · 1 provider

Average price
$79.79

across 1 provider at 50 ml

Best value
$1.60/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 50 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Floris Tuberose In Silk: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Floris Tuberose In Silk?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $79.79 for the 50 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Floris Tuberose In Silk cost?
Floris Tuberose In Silk starts at $79.79 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Floris Tuberose In Silk?
The best value we track is $1.60/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Floris Tuberose In Silk cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Floris

Other Floris fragrances we price across providers.

  • Floris

    2 providers

    Lily

    EDT

    Bottle size for Floris Lily

    $12.59$2.52/ml

    $20.99$2.10/ml

    $46.19$0.92/ml

    $26.59$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $41.29$0.17/ml

  • Floris

    1 provider

    Wilde

    EDP · Unisex

    Bottle size for Floris Wilde

    $24.49$2.45/ml

    $93.79$1.88/ml

    $91.69$0.92/ml

  • Floris

    1 provider

    Elite

    EDT · Men

    Bottle size for Floris Elite

    $18.19$1.82/ml

    $59.49$1.19/ml

  • Floris

    1 provider

    Special No. 127

    EDT · Women

    Bottle size for Floris Special No. 127

    $62.29$1.25/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    6 providers

    Naxos

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Naxos

    $7.99$7.99/ml

    $33.99$6.80/ml

    $25.19$3.15/ml

    $53.99$5.40/ml

    $159.98$1.60/ml

    best of 6 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    5 providers

    Percival

    EDP · Men

    Bottle size for Parfums de Marly Percival

    $6.99$6.99/ml

    $9.99$5.00/ml

    $21.97$4.39/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $27.29$3.41/ml

    $39.99$4.00/ml

    $204.00$2.72/ml

    best of 4 providers at 75 ml

    $199.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $433.99$2.17/ml

  • Parfums de Marly

    4 providers

    Carlisle

    EDP · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Carlisle

    $6.99$6.99/ml

    $21.97$4.39/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $25.89$3.24/ml

    $46.99$4.70/ml

    $199.98$1.60/ml

    best of 4 providers at 125 ml

  • Matiere Premiere

    4 providers

    Falcon Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Falcon Leather

    $25.00$3.13/ml

    $129.00$2.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $159.97$1.60/ml

    best of 3 providers at 100 ml