Daily Fragrance Scout
Frederic Malle Bigarade Concentree bottle

Frederic Malle Bigarade Concentree

Eau de ToiletteUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Frederic Malle Bigarade Concentree is $245.69 for 100 ml at FragranceNet ($2.46/ml, read Oct 3, 2026, 13:34 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$245.69

100 ml · 1 provider

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$2.46/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Frederic Malle Bigarade Concentree: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Frederic Malle Bigarade Concentree?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $245.69 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 13:34 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Frederic Malle Bigarade Concentree cost?
Frederic Malle Bigarade Concentree starts at $245.69 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Frederic Malle Bigarade Concentree?
The best value we track is $2.46/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Frederic Malle Bigarade Concentree cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Frederic Malle

Other Frederic Malle fragrances we price across providers.

  • Frederic Malle

    2 providers

    Hope

    EDP · Unisex

    Bottle size for Frederic Malle Hope

    $909.99$9.10/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Frederic Malle

    2 providers

    Vetiver Extraordinaire

    EDP · Unisex

    Bottle size for Frederic Malle Vetiver Extraordinaire

    $7.99$7.99/ml

    $31.99$6.40/ml

    $49.99$5.00/ml

  • Frederic Malle

    2 providers

    French Lover

    EDP · Unisex

    Bottle size for Frederic Malle French Lover

    $39.99$4.00/ml

  • Frederic Malle

    2 providers

    Portrait Of A Lady

    EDP · Women

    Bottle size for Frederic Malle Portrait Of A Lady

    $7.99$7.99/ml

    $34.99$7.00/ml

    $38.49$4.81/ml

    $64.99$6.50/ml