Daily Fragrance Scout
Gianni Versace Versace Yellow Diamond bottle

Gianni Versace Versace Yellow Diamond

Eau de ToiletteWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Gianni Versace Versace Yellow Diamond is $57.39 for 90 ml at FragranceNet ($0.64/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$57.39

90 ml · 1 provider

Average price
$1.51/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.64/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 13, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$57.39
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$57.39
Average now:
$57.39
Trend:
flat

Gianni Versace Versace Yellow Diamond: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Gianni Versace Versace Yellow Diamond?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $57.39 for the 90 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $57.39 a good price for Gianni Versace Versace Yellow Diamond?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Gianni Versace Versace Yellow Diamond cost?
Gianni Versace Versace Yellow Diamond starts at $57.39 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Gianni Versace Versace Yellow Diamond?
The best value we track is $0.64/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Gianni Versace Versace Yellow Diamond?
The lowest price we have recorded for the 90 ml size is $57.39, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Gianni Versace Versace Yellow Diamond cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Gianni Versace

Other Gianni Versace fragrances we price across providers.

  • Gianni Versace

    1 provider

    Versace Eros

    EDT · Men

    Bottle size for Gianni Versace Versace Eros

    $9.09$1.82/ml

    $44.09$1.47/ml

    $57.39$1.15/ml

    $64.39$0.64/ml

    $104.99$0.52/ml

  • Gianni Versace

    1 provider

    Blue Jeans

    EDT · Men

    Bottle size for Gianni Versace Blue Jeans

    $17.49$0.23/ml

  • Gianni Versace

    1 provider

    Versace Crystal Noir

    Parfum · Women

    Bottle size for Gianni Versace Versace Crystal Noir

    $85.39$0.95/ml

  • Gianni Versace

    1 provider

    Versace Crystal Emerald

    EDP · Women

    Bottle size for Gianni Versace Versace Crystal Emerald

    $114.79$2.30/ml

    $142.09$1.58/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Male Elixir Absolu

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $33.99$3.40/ml

    $79.98$0.64/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDP · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $9.09$1.82/ml

    $39.89$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $44.79$0.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $64.39$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Montale

    2 providers

    Dark Aoud

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Dark Aoud

    $63.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jean Paul Gaultier

    2 providers

    Le Male Elixir

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir

    $4.99$4.99/ml

    $18.49$3.70/ml

    $23.99$2.40/ml

    $117.95$1.57/ml

    $79.98$0.64/ml

    best of 2 providers at 125 ml