Daily Fragrance Scout
Giorgio Armani Armani Code Absolu bottle

Giorgio Armani Armani Code Absolu

Eau de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Giorgio Armani Armani Code Absolu is $110.99 for 60 ml at Fragrance Outlet ($1.85/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 110 ml works out at $1.27/ml against $1.85/ml for the 60 ml, so the 110 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 60 ml in 3 days of tracking is $110.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$110.99

60 ml · 1 provider

Average price
$1.56/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.27/ml

at 110 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 60 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$110.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$110.99
Average now:
$110.99
Trend:
flat

Giorgio Armani Armani Code Absolu: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Giorgio Armani Armani Code Absolu?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $110.99 for the 60 ml bottle at Fragrance Outlet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Giorgio Armani Armani Code Absolu cost?
Giorgio Armani Armani Code Absolu starts at $110.99 for a 60 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Giorgio Armani Armani Code Absolu?
The best value we track is $1.27/ml per millilitre at the 110 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Giorgio Armani Armani Code Absolu cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Giorgio Armani

Other Giorgio Armani fragrances we price across providers.

  • Giorgio Armani

    5 providers

    Armani Code

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Code

    $20.95$1.40/ml

    $61.97$2.07/ml

    $73.32$1.47/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $59.95$0.80/ml

    best of 5 providers at 75 ml

    $69.95$0.56/ml

    best of 5 providers at 125 ml

    $174.99$0.87/ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $74.19$1.65/ml

    $108.95$1.45/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $110.59$1.11/ml

    $65.00$0.52/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $9.99$1.25/ml

    $51.79$1.73/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $82.95$1.66/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $75.59$0.76/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $139.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $184.99$0.62/ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Armani Code

    EDP

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Code

    $79.95$1.60/ml

    $88.99$1.19/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $90.95$0.73/ml

    best of 3 providers at 125 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lancome

    2 providers

    Hypnose

    EDP · Women

    Bottle size for Lancome Hypnose

    $74.99$1.50/ml

    $94.99$1.27/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Valentino

    1 provider

    Donna Born In Roma Extradose Donna

    Parfum · Women

    Bottle size for Valentino Donna Born In Roma Extradose Donna

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $32.99$3.30/ml

    $126.97$1.27/ml