Daily Fragrance Scout
Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION bottle

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION is $321.99 for 100 ml at FragranceNet ($3.22/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$321.99

100 ml · 1 provider

Average price
$321.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$3.22/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 16, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$321.99
Sep 12, 202616 observationsSep 30, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$321.99
Average now:
$321.99
Trend:
flat

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $321.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $321.99 a good price for Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION?
The lowest price we have recorded for this listing in the 16 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION cost?
Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION starts at $321.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION?
The best value we track is $3.22/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $321.99, tracking since Sep 12, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal INTENSE LIMITED EDITION cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Giorgio Armani

Other Giorgio Armani fragrances we price across providers.

  • Giorgio Armani

    5 providers

    Armani Code

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Code

    $20.95$1.40/ml

    $41.95$1.40/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $73.32$1.47/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $51.95$0.69/ml

    best of 5 providers at 75 ml

    $69.95$0.56/ml

    best of 5 providers at 125 ml

    $174.99$0.87/ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $74.19$1.65/ml

    $108.95$1.45/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $110.59$1.11/ml

    $65.00$0.52/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $9.99$1.25/ml

    $51.79$1.73/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $65.99$1.32/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $75.59$0.76/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $139.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $184.99$0.62/ml

  • Giorgio Armani

    3 providers

    Acqua Di Gio Profondo

    Parfum · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $21.99$2.20/ml

    $41.99$2.80/ml

    $125.95$2.80/ml

    $151.95$1.52/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Yves Saint Laurent

    1 provider

    Y L'elixir

    Parfum · Men

    Bottle size for Yves Saint Laurent Y L'elixir

    $192.99$3.22/ml

  • Creed

    1 provider

    Vetiver

    EDP · Men

    Bottle size for Creed Vetiver

    $321.99$3.22/ml

  • Nishane

    1 provider

    Shinanay

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Nishane Shinanay

    $96.59$3.22/ml