Daily Fragrance Scout
Giorgio Armani Armani Si Intense bottle

Giorgio Armani Armani Si Intense

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Giorgio Armani Armani Si Intense is $67.19 for 30 ml at FragranceNet ($2.24/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$67.19

30 ml · 1 provider

Average price
$2.87/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$2.24/ml

at 30 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 23, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$67.19
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$67.19
Average now:
$67.19
Trend:
flat

Giorgio Armani Armani Si Intense: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Giorgio Armani Armani Si Intense?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $67.19 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $67.19 a good price for Giorgio Armani Armani Si Intense?
The lowest price we have recorded for this listing in the 26 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Giorgio Armani Armani Si Intense cost?
Giorgio Armani Armani Si Intense starts at $67.19 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Giorgio Armani Armani Si Intense?
The best value we track is $2.24/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Giorgio Armani Armani Si Intense?
The lowest price we have recorded for the 30 ml size is $67.19, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Giorgio Armani Armani Si Intense cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Giorgio Armani

Other Giorgio Armani fragrances we price across providers.

  • Giorgio Armani

    5 providers

    Armani Code

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Armani Code

    $20.95$1.40/ml

    $41.95$1.40/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $73.32$1.47/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $59.95$0.80/ml

    best of 5 providers at 75 ml

    $69.95$0.56/ml

    best of 4 providers at 125 ml

    $174.99$0.87/ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $74.19$1.65/ml

    $108.95$1.45/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $110.59$1.11/ml

    $65.00$0.52/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDT

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $9.99$1.25/ml

    $51.79$1.73/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $65.99$1.32/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $75.59$0.76/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $139.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $184.99$0.62/ml

  • Giorgio Armani

    3 providers

    Acqua Di Gio Profondo

    Parfum · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio Profondo

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $21.99$2.20/ml

    $41.99$2.80/ml

    $125.95$2.80/ml

    $151.95$1.52/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Tiziana Terenzi

    2 providers

    Smeralda

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Smeralda

    $223.99$2.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    1 provider

    Olympea Elixir

    EDP · Women

    Bottle size for Paco Rabanne Olympea Elixir

    $111.99$2.24/ml

  • Nishane

    1 provider

    Tuberoza X

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Nishane Tuberoza X

    $223.99$2.24/ml

  • Miller Harris

    1 provider

    Tea Tonique

    Extrait

    Bottle size for Miller Harris Tea Tonique

    $111.99$2.24/ml