Daily Fragrance Scout
Granado Neroli bottle

Granado Neroli

Eau de ToiletteUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Granado Neroli is $62.99 for 100 ml at FragranceNet ($0.63/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$62.99

100 ml · 1 provider

Average price
$62.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.63/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$62.99
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$62.99
Average now:
$62.99
Trend:
flat

Granado Neroli: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Granado Neroli?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $62.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $62.99 a good price for Granado Neroli?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Granado Neroli cost?
Granado Neroli starts at $62.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Granado Neroli?
The best value we track is $0.63/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Granado Neroli?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $62.99, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Granado Neroli cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Granado

Other Granado fragrances we price across providers.

  • Granado

    1 provider

    Flora Magnifica

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Granado Flora Magnifica

    $115.49$1.54/ml

  • Granado

    1 provider

    Amazonico

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Granado Amazonico

    $115.49$1.54/ml

  • Granado

    1 provider

    Carioca

    EDT · Unisex

    Bottle size for Granado Carioca

    $62.99$0.63/ml

  • Granado

    1 provider

    Imperial

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Granado Imperial

    $115.49$1.54/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    4 providers

    Red Tobacco

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Red Tobacco

    $4.50$4.50/ml

    $17.99$3.60/ml

    $21.99$2.20/ml

    $135.00$2.25/ml

    $86.95$0.74/ml

    $75.00$0.63/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • Giorgio Armani

    3 providers

    Emporio Armani

    EDT · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Emporio Armani

    $47.59$0.95/ml

    $62.99$0.63/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Thierry Mugler

    3 providers

    Angel

    EDP · Women

    Bottle size for Thierry Mugler Angel

    $50.99$3.40/ml

    $55.29$2.21/ml

    best of 2 providers at 25 ml

    $76.99$1.71/ml

    $144.99$2.90/ml

    $62.95$0.63/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Phantom Intense

    EDP

    Bottle size for Paco Rabanne Phantom Intense

    $17.49$2.19/ml

    $97.95$1.96/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $101.49$1.01/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $119.69$0.80/ml

    $125.29$0.63/ml