
Gulf Orchid Angel Musk
Lowest live price · 60 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Gulf Orchid Angel Musk is $16.79 for 60 ml at FragranceNet ($0.28/ml, read Oct 3, 2026, 02:18 UTC), the only retailer we track with it in stock.
60 ml · 1 provider
across 1 provider at 60 ml
at 60 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceNet | Average |
|---|---|---|
| 60 mlbest $0.28/ml | $16.79besttracked lowread Oct 3, 2026, 02:18 UTC | $16.79across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 24, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 60 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $16.79
- Average now:
- $16.79
- Trend:
- flat
Gulf Orchid Angel Musk: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Gulf Orchid Angel Musk?
- The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $16.79 for the 60 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 02:18 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
- Is $16.79 a good price for Gulf Orchid Angel Musk?
- The lowest price we have recorded for this listing in the 10 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
- How much does Gulf Orchid Angel Musk cost?
- Gulf Orchid Angel Musk starts at $16.79 for a 60 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Gulf Orchid Angel Musk?
- The best value we track is $0.28/ml per millilitre at the 60 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Gulf Orchid Angel Musk?
- The lowest price we have recorded for the 60 ml size is $16.79, tracking since Sep 24, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Gulf Orchid Angel Musk cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Gulf Orchid
Other Gulf Orchid fragrances we price across providers.
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Dolce & Gabbana
3 providers
Intenso
EDP · Men
$36.95$0.49/ml
best of 3 providers at 75 ml
$34.95$0.28/ml
best of 3 providers at 125 ml
$58.95$0.29/ml
Dolce & Gabbana
2 providers
Pour Homme
EDT · Men
$12.99$2.60/ml
$32.95$0.44/ml
best of 2 providers at 75 ml
$44.95$0.36/ml
best of 2 providers at 125 ml
$55.95$0.28/ml
best of 2 providers at 200 ml







