Daily Fragrance Scout
Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense bottle

Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense

Eau de CologneUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense is $154.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($3.10/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$154.99

50 ml · 1 provider

Average price
$154.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$3.10/ml

at 50 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$154.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$154.99
Average now:
$154.99
Trend:
flat

Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $154.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense cost?
Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense starts at $154.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense?
The best value we track is $3.10/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Jo Malone Dark Amber And Ginger Lily Intense cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Jo Malone

Other Jo Malone fragrances we price across providers.

  • Jo Malone

    2 providers

    Tuberose Angelica Intense

    EDC · Unisex

    Bottle size for Jo Malone Tuberose Angelica Intense

    $154.99$3.10/ml

    $199.49$1.99/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jo Malone

    1 provider

    Earl Grey And Cucumber

    EDC · Unisex

    Bottle size for Jo Malone Earl Grey And Cucumber

    $72.99$2.43/ml

    $135.99$1.36/ml

  • Jo Malone

    1 provider

    Blackberry And Bay Perfume

    EDC · Women

    Bottle size for Jo Malone Blackberry And Bay Perfume

    $77.95$2.60/ml

    $141.95$1.42/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Borntostandout

    3 providers

    Nuts

    EDP

    Bottle size for Borntostandout Nuts

    $155.00$3.10/ml

    best of 3 providers at 50 ml

  • Xerjoff

    1 provider

    Shooting Stars Starlight

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Shooting Stars Starlight

    $7.99$7.99/ml

    $33.99$6.80/ml

    $60.99$6.10/ml

    $154.99$3.10/ml

  • Xerjoff

    1 provider

    Join The Club Collection

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Join The Club Collection

    $154.99$3.10/ml

  • M. Micallef

    1 provider

    Note Vanillée

    EDP · Women

    Bottle size for M. Micallef Note Vanillée

    $309.99$3.10/ml