Daily Fragrance Scout
Jovoy La Liturgie Des Heures bottle

Jovoy La Liturgie Des Heures

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Jovoy La Liturgie Des Heures is $221.89 for 75 ml at FragranceNet ($2.96/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$221.89

75 ml · 1 provider

Average price
$221.89

across 0 providers at 8 ml

Best value
$2.96/ml

at 75 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 24, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 75 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$226.79$221.89
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$221.89
Average now:
$221.89
Trend:
−$4.90 since Aug 11, 2026

Jovoy La Liturgie Des Heures: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Jovoy La Liturgie Des Heures?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $221.89 for the 75 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $221.89 a good price for Jovoy La Liturgie Des Heures?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Jovoy La Liturgie Des Heures cost?
Jovoy La Liturgie Des Heures starts at $221.89 for a 75 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Jovoy La Liturgie Des Heures?
The best value we track is $2.96/ml per millilitre at the 75 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Jovoy La Liturgie Des Heures?
The lowest price we have recorded for the 75 ml size is $221.89, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Jovoy La Liturgie Des Heures cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Jovoy

Other Jovoy fragrances we price across providers.

  • Jovoy

    2 providers

    Remember Me

    EDP

    Bottle size for Jovoy Remember Me

    $4.99$4.99/ml

    $17.99$3.60/ml

    $31.99$3.20/ml

    $149.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $221.89$2.22/ml

  • Jovoy

    2 providers

    Fire At Will

    EDP

    Bottle size for Jovoy Fire At Will

    $4.99$4.99/ml

    $17.99$3.60/ml

    $29.99$3.00/ml

    $179.99$2.40/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Jovoy

    2 providers

    21 Conduit St

    EDP

    Bottle size for Jovoy 21 Conduit St

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $26.99$2.70/ml

    $211.39$2.82/ml

    $129.97$1.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jovoy

    2 providers

    Psychedelique

    EDP

    Bottle size for Jovoy Psychedelique

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $27.99$2.80/ml

    $139.99$1.87/ml

    best of 2 providers at 75 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Giorgio Armani

    1 provider

    Acqua Di Gio Elixir

    Parfum · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio Elixir

    $27.29$5.46/ml

    $132.99$2.96/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    2 providers

    Dear Lord

    EDP · Unisex

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Dear Lord

    $166.59$3.33/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $295.00$2.95/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    2 providers

    Morning Chess

    EDP

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Morning Chess

    $115.00$5.75/ml

    $205.00$4.10/ml

    $295.00$2.95/ml

  • Vilhelm Parfumerie

    1 provider

    Purple Fig

    EDP

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Purple Fig

    $205.00$4.10/ml

    $295.00$2.95/ml