Daily Fragrance Scout
Judith Leiber Exotic Coral bottle

Judith Leiber Exotic Coral

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Judith Leiber Exotic Coral is $26.59 for 40 ml at FragranceNet ($0.66/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$26.59

40 ml · 1 provider

Average price
$26.59

across 1 provider at 40 ml

Best value
$0.66/ml

at 40 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 40 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$26.59
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$26.59
Average now:
$26.59
Trend:
flat

Judith Leiber Exotic Coral: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Judith Leiber Exotic Coral?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $26.59 for the 40 ml bottle at FragranceNet (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $26.59 a good price for Judith Leiber Exotic Coral?
The lowest price we have recorded for this listing in the 26 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Judith Leiber Exotic Coral cost?
Judith Leiber Exotic Coral starts at $26.59 for a 40 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Judith Leiber Exotic Coral?
The best value we track is $0.66/ml per millilitre at the 40 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Judith Leiber Exotic Coral?
The lowest price we have recorded for the 40 ml size is $26.59, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Judith Leiber Exotic Coral cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Judith Leiber

Other Judith Leiber fragrances we price across providers.

  • Judith Leiber

    2 providers

    Sapphire

    EDP · Women

    Bottle size for Judith Leiber Sapphire

    $37.95$0.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Judith Leiber

    2 providers

    Ruby

    EDP · Women

    Bottle size for Judith Leiber Ruby

    $37.95$0.51/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Judith Leiber

    1 provider

    Emerald

    EDP · Women

    Bottle size for Judith Leiber Emerald

    $39.19$0.52/ml

  • Judith Leiber

    1 provider

    Night Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Judith Leiber Night Perfume

    $16.95$1.70/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    5 providers

    Instant Crush

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Instant Crush

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $16.15$2.02/ml

    $25.99$2.60/ml

    $135.00$2.25/ml

    $77.95$0.66/ml

    $79.98$0.67/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Hermes

    2 providers

    Eau Des Merveilles Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Hermes Eau Des Merveilles Perfume

    $36.95$1.23/ml

    $79.95$1.78/ml

    $48.95$0.98/ml

    $65.95$0.66/ml

  • Versace

    2 providers

    Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Pour Homme

    $9.95$1.99/ml

    $45.95$1.53/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $78.95$1.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Versace

    2 providers

    Dylan Blue

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Dylan Blue

    $38.95$1.30/ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 200 ml