Daily Fragrance Scout
Khadlaj Purple Musk bottle

Khadlaj Purple Musk

Perfume OilWomenMiddle Eastern & Arabian

As of Oct 1, 2026: no full bottle of Khadlaj Purple Musk is in stock at the 2 retailers we track; the 20 ml decant is $29.99.

In stock now

No full bottle of Khadlaj Purple Musk is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, from the same part of the catalog.

Lowest price
$29.99

20 ml · decant only

Average price
$34.94

across 2 providers at 20 ml

Best value
$1.50/ml

at 20 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 26, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 20 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$34.94$29.99
Aug 9, 202651 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$29.99
Average now:
$34.94
Trend:
+$4.95 since Aug 9, 2026

More from Khadlaj

Other Khadlaj fragrances we price across providers.

  • Khadlaj

    3 providers

    La Fede Aura Manga

    EDP · Unisex

    Bottle size for Khadlaj La Fede Aura Manga

    $26.99$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Khadlaj

    3 providers

    Cloud Candy

    EDP

    Bottle size for Khadlaj Cloud Candy

    $31.99$0.32/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $7.69$0.04/ml

  • Khadlaj

    3 providers

    La Fede White Forest Strawberry

    EDP · Women

    Bottle size for Khadlaj La Fede White Forest Strawberry

    $25.89$0.26/ml

    best of 3 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Rasasi

    1 provider

    Somow Al Rasasi

    EDP · Unisex

    Bottle size for Rasasi Somow Al Rasasi

    $149.99$1.50/ml

  • Rasasi

    1 provider

    Somow Al Rasasi Oud Rose

    EDP · Unisex

    Bottle size for Rasasi Somow Al Rasasi Oud Rose

    $149.99$1.50/ml