Daily Fragrance Scout

Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne is $39.95 for 100 ml at FragranceShop ($0.40/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$39.95

100 ml · 1 provider

Average price
$39.95

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.40/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$39.95
Sep 22, 202610 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$39.95
Average now:
$39.95
Trend:
flat

Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $39.95 for the 100 ml bottle at FragranceShop (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $39.95 a good price for Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne?
The lowest price we have recorded for this listing in the 10 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne cost?
Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne starts at $39.95 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne?
The best value we track is $0.40/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $39.95, tracking since Sep 22, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Lacoste Eau De Lacoste L.12.12 Noir Cologne cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Lacoste

Other Lacoste fragrances we price across providers.

  • Lacoste

    3 providers

    L.12.12 Blanc

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste L.12.12 Blanc

    $37.79$0.84/ml

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $60.89$0.35/ml

    best of 2 providers at 175 ml

  • Lacoste

    2 providers

    L.12.12 Blanc

    EDP · Men

    Bottle size for Lacoste L.12.12 Blanc

    $61.95$0.62/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lacoste

    2 providers

    Booster

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Booster

    $49.95$0.40/ml

    best of 2 providers at 125 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Red

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Red

    $51.09$0.68/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $49.69$0.40/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $83.99$0.42/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Michel Germain

    2 providers

    Sexual Noir

    EDP · Women

    Bottle size for Michel Germain Sexual Noir

    $30.09$0.40/ml

    $66.49$0.53/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Issey Miyake

    2 providers

    L'Eau Dissey Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Issey Miyake L'Eau Dissey Intense

    $29.99$0.40/ml

    $82.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Calvin Klein

    1 provider

    Eternity Air

    EDP · Women

    Bottle size for Calvin Klein Eternity Air

    $69.99$1.40/ml

    $39.99$0.40/ml