Daily Fragrance Scout
Lattafa Ana Abiyedh bottle

Lattafa Ana Abiyedh

Eau de ParfumUnisexMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Lattafa Ana Abiyedh is $17.49 for 60 ml at FragranceNet ($0.29/ml, read Oct 3, 2026, 10:34 UTC), compared across 2 retailers.

The 60 ml ranges from $17.49 at FragranceNet to $24.99 at Intense Oud, a $7.50 spread, 30% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 60 ml in 55 days of tracking is $17.49 on Oct 3; which is where it sits now.

Lowest price
$17.49

60 ml · 2 providers

Average price
$24.99

across 0 providers at 30 ml

Best value
$0.29/ml

at 60 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 10, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 60 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$24.99$17.49
Aug 9, 202653 observationsOct 3, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$17.49
Average now:
$21.24
Trend:
−$3.75 since Aug 9, 2026

Lattafa Ana Abiyedh: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Lattafa Ana Abiyedh?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $17.49 for the 60 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 10:34 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Lattafa Ana Abiyedh cost?
Lattafa Ana Abiyedh starts at $17.49 for a 60 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Lattafa Ana Abiyedh?
The best value we track is $0.29/ml per millilitre at the 60 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Lattafa Ana Abiyedh?
The lowest price we have recorded for the 60 ml size is $17.49, tracking since Aug 9, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Lattafa Ana Abiyedh cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Lattafa

Other Lattafa fragrances we price across providers.

  • Lattafa

    5 providers

    Opulent Dubai

    EDP

    Bottle size for Lattafa Opulent Dubai

    $22.39$0.22/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Lattafa

    5 providers

    Habik

    EDP

    Bottle size for Lattafa Habik

    $25.99$0.26/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Lattafa

    4 providers

    Eclaire Banoffi

    EDP · Unisex

    Bottle size for Lattafa Eclaire Banoffi

    $23.99$0.24/ml

    best of 4 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • Al Haramain

    2 providers

    Amber Oud Aqua Dubai

    Extrait

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Aqua Dubai

    $16.09$2.01/ml

    $49.99$0.67/ml

    $59.99$0.60/ml

    $83.99$0.42/ml

  • French Avenue

    2 providers

    Liquid Brun

    Extrait · Men

    Bottle size for French Avenue Liquid Brun

    $62.99$0.42/ml

    best of 2 providers at 150 ml