
Liz Claiborne Lucky You Perfume
Lowest live price · 100 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Liz Claiborne Lucky You Perfume is $30.95 for 100 ml at Perfumania ($0.31/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.
100 ml · 1 provider
across 0 providers at 50 ml
at 100 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
50 ml
100 mlbest $0.31/ml
| Size | Perfumania | Average |
|---|---|---|
| 50 ml | sold out | - |
| 100 mlbest $0.31/ml | $30.95best−46%tracked lowread Sep 30, 2026, 23:47 UTC | $30.95across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 7, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 100 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
- Lowest:
- $30.95
- Average now:
- $30.95
- Trend:
- flat
Liz Claiborne Lucky You Perfume: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Liz Claiborne Lucky You Perfume?
- The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $30.95 for the 100 ml bottle at Perfumania (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- Is $30.95 a good price for Liz Claiborne Lucky You Perfume?
- The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Perfumania is asking more or less than it usually does for this bottle.
- How much does Liz Claiborne Lucky You Perfume cost?
- Liz Claiborne Lucky You Perfume starts at $30.95 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Liz Claiborne Lucky You Perfume?
- The best value we track is $0.31/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Liz Claiborne Lucky You Perfume?
- The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $30.95, tracking since Aug 7, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Liz Claiborne Lucky You Perfume cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Liz Claiborne
Other Liz Claiborne fragrances we price across providers.
Liz Claiborne
4 providers
Bora Bora
EDC · Men
$3.49$0.70/ml
best of 2 providers at 5 ml
$16.79$0.17/ml
best of 3 providers at 100 ml
Liz Claiborne
4 providers
Curve
EDC · Men
$4.89$0.33/ml
$19.95$0.27/ml
best of 2 providers at 75 ml
$20.95$0.17/ml
best of 4 providers at 125 ml
$30.95$0.15/ml
best of 4 providers at 200 ml
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Calvin Klein
2 providers
Eternity Perfume
EDP · Women
$55.95$1.87/ml
$27.95$0.56/ml
best of 2 providers at 50 ml
$30.95$0.31/ml
best of 2 providers at 100 ml






