Daily Fragrance Scout
Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink bottle

Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink

Eau de ParfumUnisexUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink is $129.00 for 50 ml at Olfactory Factory LLC ($2.58/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$129.00

50 ml · 1 provider

Average price
$129.00

across 0 providers at 28 ml

Best value
$2.58/ml

at 50 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$999.00$129.00
Jul 25, 202661 observationsOct 1, 2026

8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$129.00
Average now:
$129.00
Trend:
−$870.00 since Jul 25, 2026

Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $129.00 for the 50 ml bottle at Olfactory Factory LLC (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $129.00 a good price for Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Olfactory Factory LLC is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink cost?
Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink starts at $129.00 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink?
The best value we track is $2.58/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $129.00, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Lorenzo Pazzaglia Cherry Ink cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Lorenzo Pazzaglia

Other Lorenzo Pazzaglia fragrances we price across providers.

  • Lorenzo Pazzaglia

    2 providers

    Summer Hammer

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Lorenzo Pazzaglia Summer Hammer

    $7.99$7.99/ml

    $38.99$7.80/ml

    $57.99$5.80/ml

    $139.99$2.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Lorenzo Pazzaglia

    2 providers

    Choco Raptor

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Lorenzo Pazzaglia Choco Raptor

    $7.99$7.99/ml

    $30.99$6.20/ml

    $54.99$5.50/ml

    $129.00$2.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Lorenzo Pazzaglia

    2 providers

    Green Island

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Lorenzo Pazzaglia Green Island

    $6.99$6.99/ml

    $181.99$3.64/ml

  • Lorenzo Pazzaglia

    2 providers

    Gasoleather

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Lorenzo Pazzaglia Gasoleather

    $6.99$6.99/ml

    $27.99$5.60/ml

    $49.99$5.00/ml

    $254.99$3.40/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within unisex.

  • House of Brandt

    1 provider

    Guava Sorbet

    EDP · Unisex

    Bottle size for House of Brandt Guava Sorbet

    $5.99$5.99/ml

    $245.00$2.45/ml

  • House of Brandt

    1 provider

    Genesis

    EDP · Unisex

    Bottle size for House of Brandt Genesis

    $5.99$5.99/ml

    $245.00$2.45/ml

  • House of Brandt

    1 provider

    Everveil

    EDP · Unisex

    Bottle size for House of Brandt Everveil

    $5.99$5.99/ml

    $245.00$2.45/ml

  • House of Brandt

    1 provider

    KLEA

    EDP · Unisex

    Bottle size for House of Brandt KLEA

    $5.99$5.99/ml

    $245.00$2.45/ml