Daily Fragrance Scout

Mancera Gold Aoud Perfume

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Mancera Gold Aoud Perfume is $62.95 for 118 ml at FragranceShop ($0.53/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$62.95

118 ml · 1 provider

Average price
$62.95

across 1 provider at 118 ml

Best value
$0.53/ml

at 118 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 118 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$62.95
Sep 21, 202610 observationsSep 30, 2026
Lowest:
$62.95
Average now:
$62.95
Trend:
flat

Mancera Gold Aoud Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Mancera Gold Aoud Perfume?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $62.95 for the 118 ml bottle at FragranceShop (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $62.95 a good price for Mancera Gold Aoud Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 10 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Mancera Gold Aoud Perfume cost?
Mancera Gold Aoud Perfume starts at $62.95 for a 118 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Mancera Gold Aoud Perfume?
The best value we track is $0.53/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Mancera Gold Aoud Perfume?
The lowest price we have recorded for the 118 ml size is $62.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Mancera Gold Aoud Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Mancera

Other Mancera fragrances we price across providers.

  • Mancera

    7 providers

    Cedrat Boise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise

    $2.99$2.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $13.99$2.80/ml

    $17.99$1.80/ml

    $135.00$2.25/ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 3 providers at 118 ml

    $64.99$0.54/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Tonka Cola

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Tonka Cola

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $15.00$1.88/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $24.99$2.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $78.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    French Riviera

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera French Riviera

    $6.99$6.99/ml

    $32.99$6.60/ml

    $16.79$2.10/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $53.99$5.40/ml

    $135.00$2.25/ml

    $90.99$0.76/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Cherry Cherry

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cherry Cherry

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $44.99$4.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $104.99$0.89/ml

    $81.00$0.68/ml

    best of 3 providers at 120 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    2 providers

    Romance Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ralph Lauren Romance Perfume

    $42.95$0.86/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $52.95$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Arabiyat

    2 providers

    Prestige Al Noor

    EDP · Unisex

    Bottle size for Arabiyat Prestige Al Noor

    $53.19$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    White Tea

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden White Tea

    $8.39$0.84/ml

    $53.20$0.53/ml

  • Boucheron

    2 providers

    Jaipur Bracelet

    EDP · Women

    Bottle size for Boucheron Jaipur Bracelet

    $4.89$0.98/ml

    $52.95$0.53/ml