Daily Fragrance Scout
Mancera Intense French Riviera bottle

Mancera Intense French Riviera

Extrait de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Mancera Intense French Riviera is $99.99 for 120 ml at Olfactory Factory LLC ($0.83/ml, read 1 hour ago), compared across 4 retailers.

The 120 ml ranges from $99.99 at Olfactory Factory LLC to $235.00 at Twisted Lily, a $135.01 spread, 57% of the higher price, across 3 sellers.

Per millilitre the 120 ml works out at $0.83/ml against $3.08/ml for the 60 ml, so the 120 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 120 ml in 68 days of tracking is $99.99 on Jul 25; which is where it sits now.

Lowest price
$99.99

120 ml · 4 providers

Average price
$1.93/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.83/ml

at 120 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 20, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 120 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$190.00$99.99
Jul 25, 202661 observationsOct 1, 2026

8 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$99.99
Average now:
$190.00
Trend:
+$90.01 since Jul 25, 2026

Mancera Intense French Riviera: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Mancera Intense French Riviera?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $99.99 for the 120 ml bottle at Olfactory Factory LLC (read 1 hour ago), compared across 4 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $99.99 a good price for Mancera Intense French Riviera?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Olfactory Factory LLC is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Mancera Intense French Riviera cost?
Mancera Intense French Riviera starts at $99.99 for a 120 ml bottle across the 4 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Mancera Intense French Riviera?
The best value we track is $0.83/ml per millilitre at the 120 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Mancera Intense French Riviera?
The lowest price we have recorded for the 120 ml size is $99.99, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Mancera Intense French Riviera cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Mancera

Other Mancera fragrances we price across providers.

  • Mancera

    7 providers

    Cedrat Boise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise

    $2.99$2.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $13.99$2.80/ml

    $17.99$1.80/ml

    $135.00$2.25/ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 3 providers at 118 ml

    $64.99$0.54/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Tonka Cola

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Tonka Cola

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $15.00$1.88/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $24.99$2.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $78.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    French Riviera

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera French Riviera

    $6.99$6.99/ml

    $32.99$6.60/ml

    $16.79$2.10/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $53.99$5.40/ml

    $135.00$2.25/ml

    $90.99$0.76/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Mancera

    6 providers

    Cherry Cherry

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cherry Cherry

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $44.99$4.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $104.99$0.89/ml

    $81.00$0.68/ml

    best of 3 providers at 120 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Akro

    4 providers

    Smile

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Smile

    $90.00$3.00/ml

    $84.00$0.84/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Akro

    4 providers

    Infuse

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Infuse

    $81.99$2.73/ml

    $85.00$0.85/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Akro

    3 providers

    Malt

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Malt

    $39.00$1.30/ml

    $84.99$0.85/ml

  • Akro

    3 providers

    Haze

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Haze

    $85.00$0.85/ml

    best of 2 providers at 100 ml