Daily Fragrance Scout
Michael Kors Coral bottle

Michael Kors Coral

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Michael Kors Coral is $84.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($1.70/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$84.99

50 ml · 1 provider

Average price
$84.99

across 1 provider at 50 ml

Best value
$1.70/ml

at 50 ml

Biggest discount
−6%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$84.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$84.99
Average now:
$84.99
Trend:
flat

Michael Kors Coral: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Michael Kors Coral?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $84.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Michael Kors Coral cost?
Michael Kors Coral starts at $84.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Michael Kors Coral?
The best value we track is $1.70/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Michael Kors Coral cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Michael Kors

Other Michael Kors fragrances we price across providers.

  • Michael Kors

    2 providers

    Pour Femme Absolu

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors Pour Femme Absolu

    $71.99$0.72/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Michael Kors

    2 providers

    Pour Homme Absolu

    EDP · Men

    Bottle size for Michael Kors Pour Homme Absolu

    $69.99$0.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Michael Kors

    2 providers

    Sexy Amber Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors Sexy Amber Perfume

    $34.95$0.35/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Michael Kors

    2 providers

    Pour Femme Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors Pour Femme Perfume

    $59.95$0.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • BDK

    4 providers

    Impadia

    EDP

    Bottle size for BDK Impadia

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $22.00$2.75/ml

    $34.99$3.50/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Vilhelm Parfumerie

    3 providers

    Faces of Francis

    EDP · Unisex

    Bottle size for Vilhelm Parfumerie Faces of Francis

    $152.59$3.05/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $169.97$1.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Maison Crivelli

    3 providers

    Neroli Nasimba

    EDP

    Bottle size for Maison Crivelli Neroli Nasimba

    $4.50$2.25/ml

    $97.00$3.23/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $169.99$1.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Mizensir

    3 providers

    For Your Love

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mizensir For Your Love

    $169.99$1.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml