Daily Fragrance Scout
Molton Brown Dark Leather bottle

Molton Brown Dark Leather

Eau de ToiletteUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Molton Brown Dark Leather is $76.99 for 100 ml at FragranceNet ($0.77/ml, read Oct 3, 2026, 21:30 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$76.99

100 ml · 1 provider

Average price
$76.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.77/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Molton Brown Dark Leather: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Molton Brown Dark Leather?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $76.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 21:30 UTC). Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Molton Brown Dark Leather cost?
Molton Brown Dark Leather starts at $76.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Molton Brown Dark Leather?
The best value we track is $0.77/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Molton Brown Dark Leather cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Molton Brown

Other Molton Brown fragrances we price across providers.

  • Molton Brown

    1 provider

    Dark Leather

    EDP · Unisex

    Bottle size for Molton Brown Dark Leather

    $132.29$1.32/ml

  • Molton Brown

    1 provider

    Neon Amber

    EDP · Unisex

    Bottle size for Molton Brown Neon Amber

    $136.49$1.36/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Marc Jacobs

    3 providers

    Daisy Eau So Fresh

    EDT · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

    $12.99$2.60/ml

    $16.09$2.01/ml

    $46.89$1.56/ml

    $58.00$0.77/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $154.99$1.24/ml

  • Estee Lauder

    2 providers

    Sensuous

    EDP · Women

    Bottle size for Estee Lauder Sensuous

    $38.49$0.77/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $96.99$0.97/ml

  • Versace

    2 providers

    Man Eau Fraiche

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Man Eau Fraiche

    $9.79$1.96/ml

    $35.00$1.17/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $90.99$1.82/ml

    $110.99$1.11/ml

    $154.99$0.77/ml

  • Matin Martin

    2 providers

    Amber Wave Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matin Martin Amber Wave Fragrance

    $76.95$0.77/ml

    best of 2 providers at 100 ml