Daily Fragrance Scout
Montale Paris Holy Neroli bottle

Montale Paris Holy Neroli

Eau de ParfumUnisexTesters & Unboxed

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Montale Paris Holy Neroli is $79.79 for 100 ml at FragranceNet ($0.80/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$79.79

100 ml · 1 provider

Average price
$79.79

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.80/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 11, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$79.79$77.69
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$77.69
Average now:
$79.79
Trend:
+$2.10 since Aug 11, 2026

Montale Paris Holy Neroli: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Montale Paris Holy Neroli?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $79.79 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $79.79 a good price for Montale Paris Holy Neroli?
About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Montale Paris Holy Neroli cost?
Montale Paris Holy Neroli starts at $79.79 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Montale Paris Holy Neroli?
The best value we track is $0.80/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Montale Paris Holy Neroli?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $77.69, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Montale Paris Holy Neroli cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Montale

Other Montale fragrances we price across providers.

  • Montale

    6 providers

    Intense Cafe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Intense Cafe

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $59.99$0.60/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Montale

    5 providers

    Chocolate Greedy

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Chocolate Greedy

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $22.99$2.30/ml

    $79.99$0.80/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Montale

    4 providers

    Starry Nights

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Starry Nights

    $3.99$3.99/ml

    $10.99$5.50/ml

    $14.99$3.00/ml

    $22.99$2.30/ml

    $190.00$1.90/ml

  • Montale

    4 providers

    Sensual Instinct

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Sensual Instinct

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $26.99$2.70/ml

    $190.00$1.90/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within testers & unboxed.

  • Liquides Imaginaires

    1 provider

    Buveur De Vent

    EDP

    Bottle size for Liquides Imaginaires Buveur De Vent

    $79.00$0.79/ml

  • Floris

    1 provider

    Sirena

    EDP · Women

    Bottle size for Floris Sirena

    $76.99$0.77/ml