Daily Fragrance Scout
Ojar Infusion Velours bottle

Ojar Infusion Velours

Eau de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Ojar Infusion Velours is $167.99 for 100 ml at FragranceNet ($1.68/ml, read Oct 3, 2026, 13:33 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$167.99

100 ml · 1 provider

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.68/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 5, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

Ojar Infusion Velours: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Ojar Infusion Velours?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $167.99 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 13:33 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does Ojar Infusion Velours cost?
Ojar Infusion Velours starts at $167.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Ojar Infusion Velours?
The best value we track is $1.68/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Ojar Infusion Velours cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Ojar

Other Ojar fragrances we price across providers.

  • Ojar

    3 providers

    Encens Cuivre

    EDP · Unisex

    Bottle size for Ojar Encens Cuivre

    $139.99$1.40/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Ojar

    2 providers

    Wood Whisper

    EDP · Unisex

    Bottle size for Ojar Wood Whisper

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $159.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ojar

    2 providers

    Halwa Kiss

    EDP · Unisex

    Bottle size for Ojar Halwa Kiss

    $4.99$4.99/ml

    $159.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ojar

    2 providers

    Ciel d'Orage

    EDP · Unisex

    Bottle size for Ojar Ciel d'Orage

    $159.99$1.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses in the same part of the catalog.

  • Xerjoff

    7 providers

    Erba Pura

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Erba Pura

    $7.99$7.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $33.99$6.80/ml

    $23.75$2.97/ml

    $53.99$5.40/ml

    $94.97$1.90/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $139.98$1.40/ml

    best of 7 providers at 100 ml

  • Montale

    7 providers

    Intense Cafe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Montale Intense Cafe

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $59.99$0.60/ml

    best of 6 providers at 100 ml

  • Mancera

    7 providers

    Cedrat Boise

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise

    $2.99$2.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $13.99$2.80/ml

    $17.99$1.80/ml

    $135.00$2.25/ml

    $77.95$0.66/ml

    best of 3 providers at 118 ml

    $64.99$0.54/ml

    best of 4 providers at 120 ml

  • Maison Francis Kurkdjian

    6 providers

    Baccarat Rouge 540

    EDP · Unisex

    Bottle size for Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540

    $8.99$8.99/ml

    $37.99$7.60/ml

    $52.99$5.30/ml

    $219.95$6.28/ml

    best of 3 providers at 35 ml

    $269.99$3.86/ml

    best of 4 providers at 70 ml

    $469.99$2.35/ml

    best of 4 providers at 200 ml