Daily Fragrance Scout

Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne

ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne is $110.95 for 200 ml at FragranceShop ($0.55/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$110.95

200 ml · 1 provider

Average price
$110.95

across 1 provider at 200 ml

Best value
$0.55/ml

at 200 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 29, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 200 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$110.95
Sep 21, 202611 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$110.95
Average now:
$110.95
Trend:
flat

Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $110.95 for the 200 ml bottle at FragranceShop (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $110.95 a good price for Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne cost?
Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne starts at $110.95 for a 200 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne?
The best value we track is $0.55/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne?
The lowest price we have recorded for the 200 ml size is $110.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Paco Rabanne 1 Million Elixir Cologne cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Paco Rabanne

Other Paco Rabanne fragrances we price across providers.

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Ultraviolet

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne Ultraviolet

    $43.39$0.43/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million

    $68.59$1.37/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $63.99$0.85/ml

    $62.00$0.62/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $82.99$0.66/ml

    $117.59$0.59/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million Golden Oud

    Parfum

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million Golden Oud

    $129.49$1.29/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Invictus

    EDT

    Bottle size for Paco Rabanne Invictus

    $67.19$1.34/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $69.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $113.99$0.76/ml

    $110.59$0.55/ml

    best of 2 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    5 providers

    Roses Vanille

    EDP

    Bottle size for Mancera Roses Vanille

    $2.00$1.00/ml

    $135.00$2.25/ml

    $64.95$0.55/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $200.00$1.67/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • Christian Siriano

    2 providers

    Ooh La Rose

    EDP · Women

    Bottle size for Christian Siriano Ooh La Rose

    $55.29$0.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Al Haramain

    2 providers

    Natural Iris

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Natural Iris

    $54.59$0.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Banana Republic

    2 providers

    Black Walnut

    EDT · Men

    Bottle size for Banana Republic Black Walnut

    $55.00$0.55/ml

    best of 2 providers at 100 ml