Daily Fragrance Scout
Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne bottle

Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne

ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne is $127.99 for 50 ml at Fragrance Outlet ($2.56/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 200 ml works out at $1.09/ml against $2.56/ml for the 50 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 50 ml in 3 days of tracking is $127.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$127.99

50 ml · 1 provider

Average price
$1.76/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$1.09/ml

at 200 ml

Biggest discount
−3%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$127.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$127.99
Average now:
$127.99
Trend:
flat

Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $127.99 for the 50 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne cost?
Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne starts at $127.99 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne?
The best value we track is $1.09/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Paco Rabanne 1 Million Elixir Intense Cologne cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Paco Rabanne

Other Paco Rabanne fragrances we price across providers.

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Ultraviolet

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne Ultraviolet

    $43.39$0.43/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million

    $68.59$1.37/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $63.99$0.85/ml

    $62.00$0.62/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $82.99$0.66/ml

    $117.59$0.59/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million Golden Oud

    Parfum

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million Golden Oud

    $129.49$1.29/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Invictus

    EDT

    Bottle size for Paco Rabanne Invictus

    $67.19$1.34/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $69.99$0.70/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $113.99$0.76/ml

    $110.59$0.55/ml

    best of 2 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Escentric Molecules

    2 providers

    Escentric 03

    EDT

    Bottle size for Escentric Molecules Escentric 03

    $109.00$1.09/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Stronger With You Intensely

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Stronger With You Intensely

    $86.95$1.74/ml

    $108.95$1.09/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Miller Harris

    2 providers

    Soufflot

    EDP

    Bottle size for Miller Harris Soufflot

    $109.00$1.09/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Atelier des Ors

    1 provider

    Riviera Sunrise

    EDP

    Bottle size for Atelier des Ors Riviera Sunrise

    $4.99$1.66/ml

    $109.00$1.09/ml