Daily Fragrance Scout

Paco Rabanne One Million Cologne

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Paco Rabanne One Million Cologne is $57.95 for 50 ml at FragranceShop ($1.16/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 100 ml works out at $0.58/ml against $1.16/ml for the 50 ml, so the 100 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 50 ml in 11 days of tracking is $57.95 on Sep 20; which is where it sits now.

Lowest price
$57.95

50 ml · 1 provider

Average price
$0.87/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.58/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 50 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$57.95
Sep 20, 202612 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$57.95
Average now:
$57.95
Trend:
flat

Paco Rabanne One Million Cologne: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Paco Rabanne One Million Cologne?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $57.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $57.95 a good price for Paco Rabanne One Million Cologne?
The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Paco Rabanne One Million Cologne cost?
Paco Rabanne One Million Cologne starts at $57.95 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Paco Rabanne One Million Cologne?
The best value we track is $0.58/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Paco Rabanne One Million Cologne?
The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $57.95, tracking since Sep 20, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Paco Rabanne One Million Cologne cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Paco Rabanne

Other Paco Rabanne fragrances we price across providers.

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Invictus Victory Elixir

    Parfum · Men

    Bottle size for Paco Rabanne Invictus Victory Elixir

    $17.49$2.19/ml

    $94.49$1.89/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $122.49$1.22/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $168.69$0.84/ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    Invictus

    EDT

    Bottle size for Paco Rabanne Invictus

    $67.19$1.34/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $69.99$0.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $110.59$0.55/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million

    $68.59$1.37/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $63.99$0.85/ml

    $62.00$0.62/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $117.59$0.59/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Paco Rabanne

    3 providers

    1 Million Lucky

    EDT · Men

    Bottle size for Paco Rabanne 1 Million Lucky

    $104.95$1.05/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $142.95$0.71/ml

    best of 3 providers at 200 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    3 providers

    Hindu Kush

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Hindu Kush

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $24.99$2.50/ml

    $77.95$0.66/ml

    $69.97$0.58/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • Givenchy

    2 providers

    Ange Ou Demon Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Givenchy Ange Ou Demon Perfume

    $62.95$1.26/ml

    $57.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Derek Lam

    2 providers

    A Hold On Me

    EDP · Women

    Bottle size for Derek Lam A Hold On Me

    $42.95$0.86/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $57.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ariana Grande

    2 providers

    Thank U Next Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Thank U Next Perfume

    $28.95$0.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $59.95$0.60/ml