Daily Fragrance Scout
Pana Dora Oud Republic bottle

Pana Dora Oud Republic

Eau de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 17, 2026: the cheapest full bottle of Pana Dora Oud Republic is $279.99 for 100 ml at Venba Fragrance ($2.80/ml, read 14 days ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$279.99

100 ml · 1 provider

Average price
$5.90/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$2.80/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$279.99
Jul 25, 202651 observationsOct 1, 2026

18 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$279.99
Average now:
$279.99
Trend:
flat

Pana Dora Oud Republic: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Pana Dora Oud Republic?
The lowest live price we track as of Sep 17, 2026 is $279.99 for the 100 ml bottle at Venba Fragrance (read 14 days ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $279.99 a good price for Pana Dora Oud Republic?
The lowest price we have recorded for this listing in the 16 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Venba Fragrance is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Pana Dora Oud Republic cost?
Pana Dora Oud Republic starts at $279.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Pana Dora Oud Republic?
The best value we track is $2.80/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Pana Dora Oud Republic?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $279.99, tracking since Jul 25, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Pana Dora Oud Republic cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Pana Dora

Other Pana Dora fragrances we price across providers.

  • Pana Dora

    2 providers

    Aqua de Dora

    EDP · Unisex

    Bottle size for Pana Dora Aqua de Dora

    $7.99$7.99/ml

    $179.00$1.79/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Pana Dora

    2 providers

    Grand Musk

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Pana Dora Grand Musk

    $139.00$1.39/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Pana Dora

    2 providers

    Skadi

    EDP · Unisex

    Bottle size for Pana Dora Skadi

    $165.00$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Pana Dora

    1 provider

    Kropp Själ

    EDP

    Bottle size for Pana Dora Kropp Själ

    $175.00$1.75/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Matiere Premiere

    3 providers

    Parisian Musc

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Parisian Musc

    $4.99$4.99/ml

    $18.99$3.80/ml

    $22.39$2.80/ml

    $34.99$3.50/ml

    $230.00$4.60/ml

    $320.00$3.20/ml

  • Borntostandout

    3 providers

    Be My Cookie

    EDP · Unisex

    Bottle size for Borntostandout Be My Cookie

    $8.99$8.99/ml

    $34.99$7.00/ml

    $59.99$6.00/ml

    $139.99$2.80/ml

    best of 3 providers at 50 ml

  • Matiere Premiere

    3 providers

    Santal Austral

    EDP · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Santal Austral

    $6.99$6.99/ml

    $50.00$8.33/ml

    $22.39$2.80/ml

    $230.00$4.60/ml

    $320.00$3.20/ml

  • Stephane Humbert Lucas

    3 providers

    Sea My Love

    EDP · Unisex

    Bottle size for Stephane Humbert Lucas Sea My Love

    $12.99$12.99/ml

    $47.99$9.60/ml

    $71.99$7.20/ml

    $139.99$2.80/ml

    best of 3 providers at 50 ml