Daily Fragrance Scout
Penhaligon's Portraits The Coveted Duchess Rose bottle

Penhaligon's Portraits The Coveted Duchess Rose

Eau de ParfumWomen

As of Oct 3, 2026: no full bottle of Penhaligon's Portraits The Coveted Duchess Rose is in stock at any retailer we track; the 10 ml decant is $66.49.

In stock now

No full bottle of Penhaligon's Portraits The Coveted Duchess Rose is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Penhaligon's first.

  • Penhaligon's

    2 providers

    Juniper Sling

    EDT

    Bottle size for Penhaligon's Juniper Sling

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    2 providers

    Solaris

    EDP · Unisex

    Bottle size for Penhaligon's Solaris

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    2 providers

    Halfeti

    EDP · Unisex

    Bottle size for Penhaligon's Halfeti

    $5.99$5.99/ml

    $26.99$5.40/ml

    $44.99$4.50/ml

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    1 provider

    Anthology Zizonia

    EDT · Unisex

    Bottle size for Penhaligon's Anthology Zizonia

    $99.39$0.99/ml

Lowest price
$66.49

10 ml · decant only

Average price
-

per ml: 0 sizes cannot share a dollar average

Best value
$6.65/ml

at 10 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

Decants from 1 store: from $6.65/ml (10 ml at FragranceNet, $66.49, read Oct 3, 2026, 18:48 UTC).

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 10 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 10 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

More from Penhaligon's

Other Penhaligon's fragrances we price across providers.

  • Penhaligon's

    2 providers

    Solaris

    EDP · Unisex

    Bottle size for Penhaligon's Solaris

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    2 providers

    Halfeti

    EDP · Unisex

    Bottle size for Penhaligon's Halfeti

    $5.99$5.99/ml

    $26.99$5.40/ml

    $44.99$4.50/ml

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    2 providers

    Juniper Sling

    EDT

    Bottle size for Penhaligon's Juniper Sling

    $219.99$2.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Penhaligon's

    1 provider

    Lady Blanche "Panther-Flakon"

    EDP · Women

    Bottle size for Penhaligon's Lady Blanche "Panther-Flakon"

    $29.00$3.63/ml

    $189.99$2.53/ml