Daily Fragrance Scout
Prada Infusion De Rose bottle

Prada Infusion De Rose

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 2, 2026: the cheapest full bottle of Prada Infusion De Rose is $129.99 for 200 ml at Fragrance Outlet ($0.65/ml, read Oct 2, 2026, 22:02 UTC), compared across 2 retailers.

Per millilitre the 200 ml works out at $0.65/ml against $1.85/ml for the 100 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 4 days of tracking is $184.99 on Sep 28; which is where it sits now.

Lowest price
$129.99

200 ml · 2 providers

Average price
$1.70/ml

per ml: 3 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.65/ml

at 200 ml

Biggest discount
−7%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$184.99
Sep 28, 20265 observationsOct 2, 2026
Lowest:
$184.99
Average now:
$184.99
Trend:
flat

Prada Infusion De Rose: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Prada Infusion De Rose?
The lowest live price we track as of Oct 2, 2026 is $129.99 for the 200 ml bottle at Fragrance Outlet (read Oct 2, 2026, 22:02 UTC), compared across 2 retailers. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $129.99 a good price for Prada Infusion De Rose?
The lowest price we have recorded for this listing in the 5 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Fragrance Outlet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Prada Infusion De Rose cost?
Prada Infusion De Rose starts at $129.99 for a 200 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Prada Infusion De Rose?
The best value we track is $0.65/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Prada Infusion De Rose cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Prada

Other Prada fragrances we price across providers.

  • Prada

    5 providers

    Paradigme

    EDP · Men

    Bottle size for Prada Paradigme

    $4.99$4.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $24.99$3.57/ml

    $26.99$2.70/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $108.99$2.18/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $114.98$1.15/ml

    best of 5 providers at 100 ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Carbon

    EDT · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Carbon

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $17.99$1.80/ml

    $89.95$1.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $102.19$1.02/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $137.95$0.92/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Ocean

    EDT · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Ocean

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $19.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $89.95$2.00/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $69.99$1.40/ml

    $93.79$0.94/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $159.99$1.07/ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Black

    EDP · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Black

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $21.99$2.20/ml

    $125.99$2.52/ml

    $129.95$1.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Mancera

    6 providers

    Tonka Cola

    EDP · Unisex

    Bottle size for Mancera Tonka Cola

    $4.50$4.50/ml

    $19.99$4.00/ml

    $15.00$1.88/ml

    best of 2 providers at 8 ml

    $24.99$2.50/ml

    $135.00$2.25/ml

    $78.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 120 ml

  • Akro

    3 providers

    Night

    EDP · Unisex

    Bottle size for Akro Night

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $38.99$3.90/ml

    $45.00$1.50/ml

    $65.00$0.65/ml

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Male

    EDT · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $21.99$2.20/ml

    $27.99$1.87/ml

    $62.95$1.57/ml

    $77.69$1.04/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $88.19$0.71/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $129.49$0.65/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • AJMAL

    3 providers

    Santal Wood

    EDP · Unisex

    Bottle size for AJMAL Santal Wood

    $65.00$0.65/ml

    best of 3 providers at 100 ml