Daily Fragrance Scout
Prada Milano Infusion De Fleur Doranger bottle

Prada Milano Infusion De Fleur Doranger

Eau de ParfumWomen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Prada Milano Infusion De Fleur Doranger is $103.99 for 200 ml at Fragrance Outlet ($0.52/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$103.99

200 ml · 1 provider

Average price
$103.99

across 1 provider at 200 ml

Best value
$0.52/ml

at 200 ml

Biggest discount
−9%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 200 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$103.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$103.99
Average now:
$103.99
Trend:
flat

Prada Milano Infusion De Fleur Doranger: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Prada Milano Infusion De Fleur Doranger?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $103.99 for the 200 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Prada Milano Infusion De Fleur Doranger cost?
Prada Milano Infusion De Fleur Doranger starts at $103.99 for a 200 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Prada Milano Infusion De Fleur Doranger?
The best value we track is $0.52/ml per millilitre at the 200 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Prada Milano Infusion De Fleur Doranger cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Prada

Other Prada fragrances we price across providers.

  • Prada

    5 providers

    Paradigme

    EDP · Men

    Bottle size for Prada Paradigme

    $4.99$4.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $24.99$3.57/ml

    $26.99$2.70/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $108.99$2.18/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $114.98$1.15/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Carbon

    EDT · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Carbon

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $17.99$1.80/ml

    $89.95$1.80/ml

    $102.19$1.02/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $137.95$0.92/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Ocean

    EDT · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Ocean

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $19.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 10 ml

    $89.95$2.00/ml

    best of 2 providers at 45 ml

    $69.99$1.40/ml

    $93.79$0.94/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $159.99$1.07/ml

  • Prada

    4 providers

    Luna Rossa Black

    EDP · Men

    Bottle size for Prada Luna Rossa Black

    $3.99$3.99/ml

    $15.99$3.20/ml

    $21.99$2.20/ml

    $129.95$1.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Giorgio Armani

    4 providers

    Acqua Di Gio

    EDP · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gio

    $74.19$1.65/ml

    $108.95$1.45/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $110.59$1.11/ml

    $65.00$0.52/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Givenchy

    3 providers

    Organza

    EDP · Women

    Bottle size for Givenchy Organza

    $32.95$0.66/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $51.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Cristiano Ronaldo

    2 providers

    Legacy

    EDP · Men

    Bottle size for Cristiano Ronaldo Legacy

    $29.99$1.00/ml

    $36.99$0.74/ml

    $51.79$0.52/ml

  • Mancera

    2 providers

    Black Intensitive Aoud

    EDP

    Bottle size for Mancera Black Intensitive Aoud

    $60.95$0.52/ml

    best of 2 providers at 118 ml