Daily Fragrance Scout
Rochas Eau de Rochas Perfume bottle

Rochas Eau de Rochas Perfume

Eau de Toilette

Why authentic bottles cost less here

As of Sep 30, 2026: the cheapest full bottle of Rochas Eau de Rochas Perfume is $74.95 for 118 ml at Perfumania ($0.64/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$74.95

118 ml · 1 provider

Average price
$74.95

across 1 provider at 118 ml

Best value
$0.64/ml

at 118 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 27, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 118 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$74.95
Aug 7, 202652 observationsSep 30, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$74.95
Average now:
$74.95
Trend:
flat

Rochas Eau de Rochas Perfume: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Rochas Eau de Rochas Perfume?
The lowest live price we track as of Sep 30, 2026 is $74.95 for the 118 ml bottle at Perfumania (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $74.95 a good price for Rochas Eau de Rochas Perfume?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Perfumania is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Rochas Eau de Rochas Perfume cost?
Rochas Eau de Rochas Perfume starts at $74.95 for a 118 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Rochas Eau de Rochas Perfume?
The best value we track is $0.64/ml per millilitre at the 118 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Rochas Eau de Rochas Perfume?
The lowest price we have recorded for the 118 ml size is $74.95, tracking since Aug 6, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Rochas Eau de Rochas Perfume cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Rochas

Other Rochas fragrances we price across providers.

  • Rochas

    3 providers

    Man

    EDT · Men

    Bottle size for Rochas Man

    $29.99$0.60/ml

    $29.99$0.30/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    L Homme Rochas

    EDT · Men

    Bottle size for Rochas L Homme Rochas

    $38.95$0.39/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    Tocade Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Rochas Tocade Perfume

    $27.95$0.28/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Rochas

    2 providers

    Moustache

    EDP

    Bottle size for Rochas Moustache

    $40.95$0.35/ml

    best of 2 providers at 118 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Jean Paul Gaultier

    3 providers

    Le Male Elixir Absolu

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir Absolu

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $33.99$3.40/ml

    $79.98$0.64/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower

    EDP · Women

    Bottle size for Kenzo Flower

    $9.09$1.82/ml

    $39.89$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $44.79$0.90/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $64.39$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Jean Paul Gaultier

    2 providers

    Le Male Elixir

    Parfum · Men

    Bottle size for Jean Paul Gaultier Le Male Elixir

    $4.99$4.99/ml

    $18.49$3.70/ml

    $23.99$2.40/ml

    $117.95$1.57/ml

    $79.98$0.64/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Ariana Grande

    1 provider

    Lovenotes Angels Kiss

    EDP · Women

    Bottle size for Ariana Grande Lovenotes Angels Kiss

    $80.49$0.64/ml