Daily Fragrance Scout
Thauy Hotep bottle

Thauy Hotep

Eau de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Thauy Hotep is $39.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($0.40/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$39.99

100 ml · 1 provider

Average price
$39.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$0.40/ml

at 100 ml

Biggest discount
−20%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$39.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$39.99
Average now:
$39.99
Trend:
flat

Thauy Hotep: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Thauy Hotep?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $39.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Thauy Hotep cost?
Thauy Hotep starts at $39.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Thauy Hotep?
The best value we track is $0.40/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Thauy Hotep cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Thauy

Other Thauy fragrances we price across providers.

  • Thauy

    2 providers

    Althea Fragrance

    EDP · Unisex

    Bottle size for Thauy Althea Fragrance

    $149.95$1.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Thauy

    2 providers

    Agape Deluxe

    EDP · Unisex

    Bottle size for Thauy Agape Deluxe

    $149.95$1.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Thauy

    1 provider

    Soulia Perfume

    EDP

    Bottle size for Thauy Soulia Perfume

    $149.95$1.50/ml

  • Thauy

    1 provider

    Elara Perfume

    Extrait

    Bottle size for Thauy Elara Perfume

    $149.95$1.50/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo Red

    EDT

    Bottle size for Ralph Lauren Polo Red

    $51.09$0.68/ml

    best of 3 providers at 75 ml

    $49.69$0.40/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $83.99$0.42/ml

    best of 3 providers at 200 ml

  • Hugo Boss

    3 providers

    Boss Bottled Unlimited

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Unlimited

    $48.00$1.07/ml

    $48.29$0.48/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $80.00$0.40/ml

  • Issey Miyake

    2 providers

    L'Eau Dissey Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Issey Miyake L'Eau Dissey Intense

    $29.99$0.40/ml

    $82.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Derek Lam

    1 provider

    Blackout

    EDP · Women

    Bottle size for Derek Lam Blackout

    $39.95$0.40/ml

    $152.00$0.87/ml