Daily Fragrance Scout
The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur bottle

The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur

Eau de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur is $407.39 for 90 ml at FragranceNet ($4.53/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$407.39

90 ml · 1 provider

Average price
$407.39

across 1 provider at 90 ml

Best value
$4.53/ml

at 90 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 28, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 90 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$407.39$384.99
Aug 14, 202646 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$384.99
Average now:
$407.39
Trend:
+$22.40 since Aug 14, 2026

The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur: questions and answers

Where is the cheapest place to buy The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $407.39 for the 90 ml bottle at FragranceNet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $407.39 a good price for The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur?
3.9% over the 27-day median we recorded for this listing. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur cost?
The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur starts at $407.39 for a 90 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur?
The best value we track is $4.53/ml per millilitre at the 90 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur?
The lowest price we have recorded for the 90 ml size is $384.99, tracking since Aug 14, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is The Spirit Of Dubai Narjesi Fleur cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from The Spirit Of Dubai

Other The Spirit Of Dubai fragrances we price across providers.

  • The Spirit Of Dubai

    2 providers

    Diwan Gourmand

    EDP · Unisex

    Bottle size for The Spirit Of Dubai Diwan Gourmand

    $351.39$3.90/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • The Spirit Of Dubai

    2 providers

    Haibah Oriental

    EDP · Unisex

    Bottle size for The Spirit Of Dubai Haibah Oriental

    $297.99$3.31/ml

    best of 2 providers at 90 ml

  • The Spirit Of Dubai

    1 provider

    Aamal

    EDP

    Bottle size for The Spirit Of Dubai Aamal

    $12.99$6.50/ml

  • The Spirit Of Dubai

    1 provider

    Baz Cuir

    EDP

    Bottle size for The Spirit Of Dubai Baz Cuir

    $318.49$3.54/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Simone Andreoli

    1 provider

    Criminal Lipstick

    EDP · Women

    Bottle size for Simone Andreoli Criminal Lipstick

    $226.99$4.54/ml

  • Bond No 9

    1 provider

    The Scent Of Peace

    EDP · Men

    Bottle size for Bond No 9 The Scent Of Peace

    $226.79$4.54/ml

  • Maison Francis Kurkdjian

    5 providers

    Baccarat Rouge 540

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540

    $11.99$11.99/ml

    $8.99$4.50/ml

    $35.00$7.00/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $69.99$7.00/ml

    $320.00$9.14/ml

    $379.99$5.43/ml

    best of 5 providers at 70 ml

    $985.00$4.93/ml

  • Xerjoff

    3 providers

    Louis XV 1722

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Louis XV 1722

    $11.99$11.99/ml

    $47.99$9.60/ml

    $74.99$7.50/ml

    $224.99$4.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml