Daily Fragrance Scout
Tiziana Terenzi Gumin bottle

Tiziana Terenzi Gumin

Extrait de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Tiziana Terenzi Gumin is $275.09 for 100 ml at FragranceNet ($2.75/ml, read 1 hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$275.09

100 ml · 1 provider

Average price
$275.09

across 1 provider at 100 ml

Best value
$2.75/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 23, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$275.09$270.13
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$270.13
Average now:
$275.09
Trend:
+$4.96 since Aug 11, 2026

Tiziana Terenzi Gumin: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Tiziana Terenzi Gumin?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $275.09 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read 1 hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $275.09 a good price for Tiziana Terenzi Gumin?
About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Tiziana Terenzi Gumin cost?
Tiziana Terenzi Gumin starts at $275.09 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Tiziana Terenzi Gumin?
The best value we track is $2.75/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Tiziana Terenzi Gumin?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $270.13, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Tiziana Terenzi Gumin cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Tiziana Terenzi

Other Tiziana Terenzi fragrances we price across providers.

  • Tiziana Terenzi

    2 providers

    Smeralda

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Smeralda

    $223.99$2.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Tiziana Terenzi

    1 provider

    Kirke Overdose

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Kirke Overdose

    $235.99$2.36/ml

  • Tiziana Terenzi

    1 provider

    Luna Cas

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Luna Cas

    $119.99$1.20/ml

  • Tiziana Terenzi

    1 provider

    Kaff

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Tiziana Terenzi Kaff

    $164.98$1.65/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Meliora

    EDP · Women

    Bottle size for Parfums de Marly Meliora

    $4.99$4.99/ml

    best of 2 providers at 1 ml

    $5.50$2.75/ml

    $40.59$5.07/ml

    $209.99$2.80/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Amouage

    2 providers

    Interlude Man

    EDP · Men

    Bottle size for Amouage Interlude Man

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $42.99$4.30/ml

    $275.00$2.75/ml

  • Atelier des Ors

    2 providers

    Nuda Veritas

    EDP

    Bottle size for Atelier des Ors Nuda Veritas

    $275.00$2.75/ml

  • Bvlgari

    2 providers

    Le Gemme Yasep

    EDP · Men

    Bottle size for Bvlgari Le Gemme Yasep

    $353.99$3.54/ml

    $343.99$2.75/ml

    best of 2 providers at 125 ml