Daily Fragrance Scout
Unique'e Luxury Mangonifiscent bottle

Unique'e Luxury Mangonifiscent

Extrait de ParfumUnisexNiche

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Unique'e Luxury Mangonifiscent is $349.00 for 100 ml at Intense Oud ($3.49/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$349.00

100 ml · 1 provider

Average price
$349.00

across 1 provider at 100 ml

Best value
$3.49/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 9, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$349.00
Aug 9, 202651 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$349.00
Average now:
$349.00
Trend:
flat

Unique'e Luxury Mangonifiscent: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Unique'e Luxury Mangonifiscent?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $349.00 for the 100 ml bottle at Intense Oud (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $349.00 a good price for Unique'e Luxury Mangonifiscent?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Intense Oud is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Unique'e Luxury Mangonifiscent cost?
Unique'e Luxury Mangonifiscent starts at $349.00 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Unique'e Luxury Mangonifiscent?
The best value we track is $3.49/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Unique'e Luxury Mangonifiscent?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $349.00, tracking since Aug 9, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Unique'e Luxury Mangonifiscent cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Unique'e Luxury

Other Unique'e Luxury fragrances we price across providers.

  • Unique'e Luxury

    3 providers

    Ocean The Rive

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Unique'e Luxury Ocean The Rive

    $312.99$3.13/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Unique'e Luxury

    2 providers

    Kutay

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Unique'e Luxury Kutay

    $4.99$4.99/ml

    $19.99$4.00/ml

    $33.99$3.40/ml

    $279.99$2.80/ml

  • Unique'e Luxury

    2 providers

    Crush On Me

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Unique'e Luxury Crush On Me

    $5.99$5.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    $40.99$4.10/ml

    $349.00$3.49/ml

  • Unique'e Luxury

    2 providers

    D'Olcezza

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Unique'e Luxury D'Olcezza

    $289.09$2.89/ml

    best of 2 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within niche.

  • Ex Nihilo

    4 providers

    Blue Talisman

    EDP · Unisex

    Bottle size for Ex Nihilo Blue Talisman

    $9.99$9.99/ml

    $45.99$9.20/ml

    $69.99$7.00/ml

    $229.00$4.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $349.00$3.49/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Matiere Premiere

    3 providers

    Vanilla Powder

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Matiere Premiere Vanilla Powder

    $7.99$7.99/ml

    $320.00$6.40/ml

    $349.99$3.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • The Harmonist

    2 providers

    Yin Transformation

    Parfum · Unisex

    Bottle size for The Harmonist Yin Transformation

    $9.99$9.99/ml

    $42.99$8.60/ml

    $74.99$7.50/ml

    $173.99$3.48/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Liis

    2 providers

    Bo

    EDP · Unisex

    Bottle size for Liis Bo

    $8.99$8.99/ml

    $39.99$8.00/ml

    $69.99$7.00/ml

    $175.00$3.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml