Daily Fragrance Scout
V Canto Adux bottle

V Canto Adux

Extrait de Parfum

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of V Canto Adux is $165.89 for 100 ml at FragranceNet ($1.66/ml, read Oct 3, 2026, 18:47 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$165.89

100 ml · 1 provider

Average price
$165.89

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.66/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

Not enough price history for 100 ml yet. The chart appears once a price has been observed on at least two days.

V Canto Adux: questions and answers

Where is the cheapest place to buy V Canto Adux?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $165.89 for the 100 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 18:47 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
How much does V Canto Adux cost?
V Canto Adux starts at $165.89 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of V Canto Adux?
The best value we track is $1.66/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is V Canto Adux cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from V Canto

Other V Canto fragrances we price across providers.

  • V Canto

    1 provider

    Arkano Della Fortuna

    EDP

    Bottle size for V Canto Arkano Della Fortuna

    $101.00$1.01/ml

  • V Canto

    1 provider

    Arkano Del Sole

    EDP

    Bottle size for V Canto Arkano Del Sole

    $101.00$1.01/ml

  • V Canto

    1 provider

    Mandragola

    EDP

    Bottle size for V Canto Mandragola

    $95.00$0.95/ml

  • V Canto

    1 provider

    Agape

    Extrait · Unisex

    Bottle size for V Canto Agape

    $165.89$1.66/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Atelier des Ors

    4 providers

    Pink Me Up

    EDP

    Bottle size for Atelier des Ors Pink Me Up

    $4.99$1.66/ml

    $20.99$2.62/ml

    $330.00$3.30/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Atelier des Ors

    3 providers

    Rose Omeyyade

    EDP · Unisex

    Bottle size for Atelier des Ors Rose Omeyyade

    $4.99$1.66/ml

    $330.00$3.30/ml

  • Chloe

    2 providers

    Nomade

    EDP · Women

    Bottle size for Chloe Nomade

    $49.69$1.66/ml

    $130.99$2.62/ml

    $172.99$2.31/ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Acqua Di Gioia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Giorgio Armani Acqua Di Gioia Intense

    $19.59$2.45/ml

    $25.19$2.52/ml

    $165.99$1.66/ml