Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume
Lowest live price · 50 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume is $44.95 for 50 ml at FragranceShop ($0.90/ml, read 2 hours ago), the only retailer we track with it in stock.
50 ml · 1 provider
across 1 provider at 50 ml
at 50 ml
full bottle, off list price
Prices by size and provider
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | FragranceShop | Average |
|---|---|---|
| 50 mlbest $0.90/ml | $44.95besttracked lowread Oct 1, 2026, 01:33 UTC | $44.95across 1 provider |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 30, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Price dynamics: 50 ml
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
- Lowest:
- $44.95
- Average now:
- $44.95
- Trend:
- flat
Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume: questions and answers
- Where is the cheapest place to buy Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume?
- The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $44.95 for the 50 ml bottle at FragranceShop (read 2 hours ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
- Is $44.95 a good price for Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume?
- The lowest price we have recorded for this listing in the 11 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceShop is asking more or less than it usually does for this bottle.
- How much does Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume cost?
- Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume starts at $44.95 for a 50 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
- What is the price per millilitre of Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume?
- The best value we track is $0.90/ml per millilitre at the 50 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
- What is the lowest recorded price for Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume?
- The lowest price we have recorded for the 50 ml size is $44.95, tracking since Sep 21, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
- Why is Vicky Tiel Venus de L Amour Perfume cheaper here than in stores?
- The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.
More from Vicky Tiel
Other Vicky Tiel fragrances we price across providers.
Compares at a similar price
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Valentino
4 providers
Uomo Born In Roma Green Stravaganza
EDT · Men
$4.99$4.99/ml
$20.99$4.20/ml
$18.89$2.36/ml
$33.99$3.40/ml
$32.89$2.19/ml
$91.95$1.84/ml
best of 2 providers at 50 ml
$89.98$0.90/ml
best of 4 providers at 100 ml
M. Micallef
2 providers
Desirtoxic
EDP · Unisex
$15.20$1.90/ml
$89.99$0.90/ml
best of 2 providers at 100 ml
Maison Margiela
2 providers
Replica Jazz Club
EDT · Men
$4.99$4.99/ml
$20.99$4.20/ml
$23.79$2.38/ml
best of 2 providers at 10 ml
$68.59$2.29/ml
$89.99$0.90/ml







