Daily Fragrance Scout
Zoologist Tiger bottle

Zoologist Tiger

Extrait de ParfumUnisex

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Zoologist Tiger is $200.00 for 60 ml at Twisted Lily ($3.33/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$200.00

60 ml · 1 provider

Average price
$200.00

across 1 provider at 60 ml

Best value
$3.33/ml

at 60 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 15, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 60 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$200.00
Sep 15, 202614 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$200.00
Average now:
$200.00
Trend:
flat

Zoologist Tiger: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Zoologist Tiger?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $200.00 for the 60 ml bottle at Twisted Lily (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $200.00 a good price for Zoologist Tiger?
The lowest price we have recorded for this listing in the 14 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Twisted Lily is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Zoologist Tiger cost?
Zoologist Tiger starts at $200.00 for a 60 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Zoologist Tiger?
The best value we track is $3.33/ml per millilitre at the 60 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Zoologist Tiger?
The lowest price we have recorded for the 60 ml size is $200.00, tracking since Sep 15, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Zoologist Tiger cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Zoologist

Other Zoologist fragrances we price across providers.

  • Zoologist

    2 providers

    Rabbit

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Zoologist Rabbit

    $9.99$9.99/ml

    $34.99$7.00/ml

    $240.00$4.00/ml

  • Zoologist

    2 providers

    Hummingbird

    Extrait · Unisex

    Bottle size for Zoologist Hummingbird

    $7.99$7.99/ml

    $32.99$6.60/ml

    $56.99$5.70/ml

    $200.00$3.33/ml

  • Zoologist

    1 provider

    Seahorse

    Extrait

    Bottle size for Zoologist Seahorse

    $9.99$9.99/ml

    $44.99$9.00/ml

    $71.99$7.20/ml

  • Zoologist

    1 provider

    Chameleon

    EDP

    Bottle size for Zoologist Chameleon

    $9.99$9.99/ml

    $34.99$7.00/ml

    $59.99$6.00/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Parfums de Marly

    3 providers

    Athenais

    EDP · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Athenais

    $12.99$12.99/ml

    $49.99$10.00/ml

    $89.99$9.00/ml

    $249.99$3.33/ml

    best of 3 providers at 75 ml

  • Parfums de Marly

    2 providers

    Valaya Exclusif

    Parfum · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Valaya Exclusif

    $9.99$9.99/ml

    $40.99$8.20/ml

    $72.99$7.30/ml

    $249.99$3.33/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Prada

    1 provider

    Paradigme

    Parfum · Men

    Bottle size for Prada Paradigme

    $149.79$3.33/ml