Daily Fragrance Scout

Fragrances

3,716 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Versace

    1 provider

    Woman Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Versace Woman Perfume

    $51.95$0.52/ml

  • Ormonde Jayne

    1 provider

    Damask

    EDP

    Bottle size for Ormonde Jayne Damask

    $170.99$2.01/ml

  • Mercedes Benz

    1 provider

    Amg Red Thrill

    EDP · Men

    Bottle size for Mercedes Benz Amg Red Thrill

    $99.99$1.00/ml

  • Ahmed Al Maghribi

    1 provider

    Hirfah

    EDP

    Bottle size for Ahmed Al Maghribi Hirfah

    $50.17$0.67/ml

  • Le Bonheur

    1 provider

    Serenity Perfume

    EDP

    Bottle size for Le Bonheur Serenity Perfume

    $99.99$1.00/ml

  • Cartier

    4 providers

    Declaration

    EDP · Men

    Bottle size for Cartier Declaration

    $75.79$1.68/ml

    $90.99$1.82/ml

    $112.69$1.13/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Bond No 9

    1 provider

    Scent Of Peace

    EDP · Women

    Bottle size for Bond No 9 Scent Of Peace

    $319.95$3.20/ml

  • Michael Kors

    1 provider

    White

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors White

    $72.99$0.73/ml

  • Bond No 9

    4 providers

    Wall Street

    EDP

    Bottle size for Bond No 9 Wall Street

    $7.99$7.99/ml

    $3.99$2.00/ml

    $33.99$6.80/ml

    $53.99$5.40/ml

    $229.99$4.60/ml

    $199.00$1.99/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Goldfield & Banks

    3 providers

    Ingenious Ginger

    EDP · Unisex

    Bottle size for Goldfield & Banks Ingenious Ginger

    $4.99$4.99/ml

    $19.49$3.90/ml

    $27.49$2.75/ml

    $103.00$2.06/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $149.99$1.50/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Gucci

    3 providers

    Flora Gorgeous Gardenia Intense

    EDP · Women

    Bottle size for Gucci Flora Gorgeous Gardenia Intense

    $26.59$2.66/ml

    $82.99$2.77/ml

    best of 3 providers at 30 ml

    $97.99$2.18/ml

    $127.39$1.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Boss Bottled Beyond

    EDP · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Beyond

    $85.39$1.90/ml

    $84.99$1.70/ml

    $99.39$0.99/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $129.99$0.87/ml

  • Marc Jacobs

    2 providers

    Daisy Ever So Fresh

    EDP · Women

    Bottle size for Marc Jacobs Daisy Ever So Fresh

    $19.59$1.96/ml

    $95.99$3.20/ml

    $176.99$1.42/ml

  • Argos

    2 providers

    Love Triumphs Over War

    EDP

    Bottle size for Argos Love Triumphs Over War

    $5.99$5.99/ml

    $23.99$4.80/ml

    $39.99$4.00/ml

    $129.98$4.33/ml

    $169.00$1.69/ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Bottled No. 6

    EDP · Men

    Bottle size for Hugo Boss Bottled No. 6

    $95.95$0.96/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Nina Ricci

    2 providers

    Premier Jour

    EDP · Women

    Bottle size for Nina Ricci Premier Jour

    $29.39$0.98/ml

    $52.85$0.53/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Michael Kors

    1 provider

    White Luminous Gold

    EDP · Women

    Bottle size for Michael Kors White Luminous Gold

    $68.99$0.69/ml

  • The House of Oud

    3 providers

    Ruby Red

    EDP

    Bottle size for The House of Oud Ruby Red

    $119.99$1.60/ml

    best of 3 providers at 75 ml

  • Kylie Jenner

    1 provider

    Cosmic 2.0 Perfume

    EDP

    Bottle size for Kylie Jenner Cosmic 2.0 Perfume

    $47.95$1.07/ml

    $58.95$0.59/ml

  • Zarkoperfume

    1 provider

    Oud Couture

    EDP

    Bottle size for Zarkoperfume Oud Couture

    $101.99$1.02/ml

  • Banana Republic

    1 provider

    Malachite

    EDP · Women

    Bottle size for Banana Republic Malachite

    $55.95$0.56/ml