Daily Fragrance Scout

Fragrances

709 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Issey Miyake

    1 provider

    L'Eau Dissey Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Issey Miyake L'Eau Dissey Perfume

    $29.99$1.20/ml

    $79.95$1.78/ml

    $96.95$0.97/ml

  • Lacoste

    1 provider

    L.12.12 Blanc Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste L.12.12 Blanc Intense

    $66.95$0.67/ml

  • Burberry

    1 provider

    Her Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Burberry Her Perfume

    $89.95$1.80/ml

    $114.95$1.15/ml

  • Burberry

    1 provider

    Her Blossom Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Burberry Her Blossom Perfume

    $114.95$1.15/ml

  • Diesel

    3 providers

    Only The Brave

    EDT · Men

    Bottle size for Diesel Only The Brave

    $53.99$1.20/ml

    $32.89$0.66/ml

    $69.99$0.93/ml

    $55.99$0.45/ml

    best of 3 providers at 125 ml

  • Giorgio Armani

    2 providers

    Emporio Armani Diamonds

    EDT · Men

    Bottle size for Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds

    $40.59$1.35/ml

    $61.99$1.24/ml

    $58.79$0.78/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Nino Cerruti

    2 providers

    Cerruti 1881

    EDT · Men

    Bottle size for Nino Cerruti Cerruti 1881

    $23.79$0.48/ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $52.49$0.26/ml

  • Jean Patou

    2 providers

    Sublime

    EDT · Women

    Bottle size for Jean Patou Sublime

    $39.90$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $64.99$1.44/ml

    $97.85$1.30/ml

  • Exclusive Selection

    1 provider

    Sun Java

    EDT · Men

    Bottle size for Exclusive Selection Sun Java

    $64.99$0.87/ml

  • Escada

    1 provider

    Fairy Love

    EDT · Women

    Bottle size for Escada Fairy Love

    $59.99$0.60/ml

  • Kenneth Cole

    1 provider

    Serenity

    EDT · Unisex

    Bottle size for Kenneth Cole Serenity

    $64.99$0.65/ml

  • Hermes

    1 provider

    24 Faubourg Eau Delicate

    EDT · Women

    Bottle size for Hermes 24 Faubourg Eau Delicate

    $112.99$1.13/ml

  • Atkinsons

    2 providers

    Amber Empire

    EDT · Unisex

    Bottle size for Atkinsons Amber Empire

    $104.99$1.05/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lacoste

    1 provider

    L.12.12 Noir

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste L.12.12 Noir

    $73.99$0.74/ml

  • Valentino

    3 providers

    Uomo

    EDT · Men

    Bottle size for Valentino Uomo

    $61.59$1.23/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $67.19$0.67/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $140.99$0.94/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Elizabeth Arden

    2 providers

    Red Door

    EDT · Women

    Bottle size for Elizabeth Arden Red Door

    $8.95$0.90/ml

    $34.99$1.17/ml

    $52.99$1.06/ml

    $12.95$0.17/ml

    $25.95$0.26/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Kenneth Cole

    1 provider

    Intensity

    EDT · Unisex

    Bottle size for Kenneth Cole Intensity

    $65.99$0.66/ml

  • Bvlgari

    3 providers

    Blv

    EDT · Men

    Bottle size for Bvlgari Blv

    $64.99$1.30/ml

    $77.95$0.78/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Kenneth Cole

    2 providers

    Mankind Rise

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Mankind Rise

    $69.95$0.70/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Lancome

    2 providers

    Idole

    EDT · Women

    Bottle size for Lancome Idole

    $76.99$1.54/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Versace

    2 providers

    Eros

    EDT · Men

    Bottle size for Versace Eros

    $39.95$1.33/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $78.95$1.58/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $132.95$0.66/ml

  • Michel Germain

    2 providers

    Tattoo

    EDT · Men

    Bottle size for Michel Germain Tattoo

    $74.95$0.75/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Davidoff

    2 providers

    Cool Water Wave

    EDT · Men

    Bottle size for Davidoff Cool Water Wave

    $32.89$0.66/ml

    $19.99$0.27/ml

    $68.99$0.55/ml

  • Calvin Klein

    2 providers

    Ck One Gold

    EDT · Women

    Bottle size for Calvin Klein Ck One Gold

    $59.99$0.60/ml

    $54.95$0.27/ml

    best of 2 providers at 200 ml