Daily Fragrance Scout

Fragrances

720 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Burberry

    3 providers

    Brit

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Brit

    $9.79$1.22/ml

    $23.85$0.80/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $68.95$1.38/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $74.99$0.75/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Mercedes Benz

    2 providers

    Man Grey

    EDT · Men

    Bottle size for Mercedes Benz Man Grey

    $23.99$0.48/ml

    $64.00$0.64/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    3 providers

    Weekend

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry Weekend

    $65.99$2.20/ml

    $24.49$0.54/ml

    $31.99$0.64/ml

    $80.95$0.81/ml

  • Oscar De La Renta

    2 providers

    Oscar Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Oscar De La Renta Oscar Perfume

    $28.99$0.97/ml

    $32.98$0.66/ml

    $61.95$0.62/ml

    $33.95$0.17/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Kenneth Cole

    2 providers

    Copper Black

    EDT · Men

    Bottle size for Kenneth Cole Copper Black

    $24.99$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $74.95$0.75/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    3 providers

    London

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry London

    $65.99$2.20/ml

    $32.89$0.73/ml

    $32.99$0.66/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $40.59$0.41/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Chloe

    2 providers

    Roses De Chloe

    EDT · Women

    Bottle size for Chloe Roses De Chloe

    $39.99$0.80/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $123.89$1.65/ml

    best of 2 providers at 75 ml

  • Calvin Klein

    3 providers

    CK One

    EDT · Unisex

    Bottle size for Calvin Klein CK One

    $9.79$0.65/ml

    $20.99$0.47/ml

    $24.95$0.50/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $27.29$0.27/ml

    best of 3 providers at 100 ml

    $35.69$0.18/ml

    best of 3 providers at 200 ml

    $108.99$0.36/ml

  • Antonio Banderas

    2 providers

    Seduction In Black

    EDT · Men

    Bottle size for Antonio Banderas Seduction In Black

    $131.99$2.64/ml

    $19.90$0.20/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $75.00$0.38/ml

  • Issey Miyake

    2 providers

    L'Eau Dissey Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Issey Miyake L'Eau Dissey Intense

    $29.99$0.40/ml

    $82.95$0.66/ml

    best of 2 providers at 125 ml

  • Hermes

    2 providers

    H24

    EDT

    Bottle size for Hermes H24

    $38.99$1.30/ml

    $45.99$0.92/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $66.99$0.67/ml

    $90.99$0.73/ml

  • Christian Dior

    3 providers

    Eau Sauvage

    EDT · Men

    Bottle size for Christian Dior Eau Sauvage

    $99.99$2.00/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $130.95$1.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $192.49$0.96/ml

  • Lacoste

    1 provider

    Lhomme Intense

    EDT · Men

    Bottle size for Lacoste Lhomme Intense

    $40.99$0.41/ml

    $55.95$0.37/ml

  • Burberry

    1 provider

    The Beat

    EDT · Men

    Bottle size for Burberry The Beat

    $29.99$0.60/ml

    $76.99$0.77/ml

  • Trussardi

    2 providers

    Uomo

    EDT · Men

    Bottle size for Trussardi Uomo

    $26.95$0.90/ml

    best of 2 providers at 30 ml

    $71.25$0.71/ml

  • Prada

    2 providers

    Amber Pour Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Prada Amber Pour Homme

    $39.99$0.80/ml

    $99.95$1.00/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Nina Ricci

    1 provider

    L'Air Du Temps Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Nina Ricci L'Air Du Temps Perfume

    $29.99$1.00/ml

    $52.95$1.06/ml

    $72.95$0.73/ml

  • Hugo Boss

    3 providers

    Boss Bottled Unlimited

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Unlimited

    $48.29$0.48/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $80.00$0.40/ml

  • Guess

    2 providers

    Seductive Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Guess Seductive Homme

    $40.00$0.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml

    $59.99$0.40/ml

  • Calvin Klein

    1 provider

    In2U Perfume

    EDT · Women

    Bottle size for Calvin Klein In2U Perfume

    $39.99$0.40/ml

    $58.95$0.39/ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Hugo Man Green

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Hugo Man Green

    $29.11$0.73/ml

    best of 2 providers at 40 ml

    $59.95$0.80/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $55.95$0.45/ml

    best of 2 providers at 125 ml

    $91.95$0.46/ml

    best of 2 providers at 200 ml

  • Guerlain

    1 provider

    Chant d'Aromes

    EDT · Women

    Bottle size for Guerlain Chant d'Aromes

    $77.99$1.04/ml

  • Joop!

    2 providers

    Homme

    EDT · Men

    Bottle size for Joop! Homme

    $39.99$0.53/ml

    $44.95$0.36/ml

    $54.95$0.27/ml

  • Hugo Boss

    1 provider

    Boss Bottled Tonic

    EDT · Men

    Bottle size for Hugo Boss Boss Bottled Tonic

    $42.99$0.96/ml

    $75.99$0.76/ml

    $113.05$0.57/ml