Daily Fragrance Scout

Men's fragrances

35 fragrances compared across providers. Prices are normalized per millilitre so different bottle sizes are honestly comparable.

  • Fragrance One

    1 provider

    Most Masculine

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Most Masculine

    $239.99$2.40/ml

  • Caviar Elixir

    2 providers

    Imperial Intense Silver

    Extrait · Men

    Bottle size for Caviar Elixir Imperial Intense Silver

    $112.95$1.13/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Fragrance One

    1 provider

    Club

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Club

    $154.99$1.55/ml

  • Fragrance One

    1 provider

    Black Tie

    Extrait · Men

    Bottle size for Fragrance One Black Tie

    $198.99$1.99/ml

  • Swiss Arabian

    2 providers

    Tobacco 01

    Extrait · Men

    Bottle size for Swiss Arabian Tobacco 01

    $53.89$1.08/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Mancera

    3 providers

    Cedrat Boise Intense

    Extrait · Men

    Bottle size for Mancera Cedrat Boise Intense

    $3.99$3.99/ml

    $14.99$3.00/ml

    $16.99$2.12/ml

    $185.00$3.08/ml

    $85.00$0.71/ml

    best of 2 providers at 120 ml

  • French Avenue

    2 providers

    Liquid Brun

    Extrait · Men

    Bottle size for French Avenue Liquid Brun

    $62.99$0.42/ml

    best of 2 providers at 150 ml

  • Marc-Antoine Barrois

    2 providers

    B683

    Extrait · Men

    Bottle size for Marc-Antoine Barrois B683

    $339.49$6.79/ml

    best of 2 providers at 50 ml

  • Armaf

    2 providers

    Club De Nuit Intense Overdose

    Extrait · Men

    Bottle size for Armaf Club De Nuit Intense Overdose

    $61.99$0.62/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Ainash

    1 provider

    Celestial Man

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Celestial Man

    $60.19$0.80/ml

  • Ainash

    1 provider

    Citric World

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Citric World

    $57.39$0.77/ml

  • Ainash

    1 provider

    King Of Oud

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash King Of Oud

    $58.79$0.78/ml

  • Ainash

    1 provider

    Blue Life

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Blue Life

    $58.79$0.78/ml

  • Ainash

    1 provider

    Faucon

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Faucon

    $62.29$0.62/ml

  • Ainash

    1 provider

    Royal Paradise

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Royal Paradise

    $62.99$0.63/ml

  • Tumi

    1 provider

    19 Degree

    Extrait · Men

    Bottle size for Tumi 19 Degree

    $68.59$0.69/ml

  • Armaf

    1 provider

    Club De Nuit Intense

    Extrait · Men

    Bottle size for Armaf Club De Nuit Intense

    $65.09$0.93/ml

  • Street Origins

    1 provider

    Oui Belong In Paris

    Extrait · Men

    Bottle size for Street Origins Oui Belong In Paris

    $53.89$0.72/ml

  • Street Origins

    1 provider

    I-Do-I-Do Vegas

    Extrait · Men

    Bottle size for Street Origins I-Do-I-Do Vegas

    $53.89$0.72/ml

  • Reyane Tradition

    1 provider

    26.52

    Extrait · Men

    Bottle size for Reyane Tradition 26.52

    $139.99$1.40/ml

  • Armaf

    1 provider

    Shk Iii

    Extrait · Men

    Bottle size for Armaf Shk Iii

    $55.99$0.56/ml

  • Amouage

    1 provider

    Jubilation 40

    Extrait · Men

    Bottle size for Amouage Jubilation 40

    $9.99$9.99/ml

    $35.99$7.20/ml

    $64.99$6.50/ml

    $499.99$5.00/ml

  • Ainash

    1 provider

    Perfect Man

    Extrait · Men

    Bottle size for Ainash Perfect Man

    $74.89$1.00/ml