Daily Fragrance Scout
Reyane Tradition 26.52 bottle

Reyane Tradition 26.52

Extrait de ParfumMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Reyane Tradition 26.52 is $139.99 for 100 ml at Fragrance Outlet ($1.40/ml, read under an hour ago), the only retailer we track with it in stock.

Lowest price
$139.99

100 ml · 1 provider

Average price
$139.99

across 1 provider at 100 ml

Best value
$1.40/ml

at 100 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$139.99
Sep 28, 20264 observationsOct 1, 2026
Lowest:
$139.99
Average now:
$139.99
Trend:
flat

Reyane Tradition 26.52: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Reyane Tradition 26.52?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $139.99 for the 100 ml bottle at Fragrance Outlet (read under an hour ago), compared across 1 retailer. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
How much does Reyane Tradition 26.52 cost?
Reyane Tradition 26.52 starts at $139.99 for a 100 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Reyane Tradition 26.52?
The best value we track is $1.40/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
Why is Reyane Tradition 26.52 cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Reyane Tradition

Other Reyane Tradition fragrances we price across providers.

  • Reyane Tradition

    2 providers

    Insurrection

    EDT · Men

    Bottle size for Reyane Tradition Insurrection

    $23.95$0.24/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Reyane Tradition

    2 providers

    Insurrection Born To Be Great

    EDP · Men

    Bottle size for Reyane Tradition Insurrection Born To Be Great

    $164.99$1.65/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Reyane Tradition

    1 provider

    13.12

    Extrait · Men

    Bottle size for Reyane Tradition 13.12

    $139.99$1.40/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Xerjoff

    7 providers

    Erba Pura

    EDP · Unisex

    Bottle size for Xerjoff Erba Pura

    $7.99$7.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $33.99$6.80/ml

    $23.75$2.97/ml

    $53.99$5.40/ml

    $94.97$1.90/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $139.98$1.40/ml

    best of 7 providers at 100 ml

  • Parfums de Marly

    5 providers

    Layton

    EDP · Unisex

    Bottle size for Parfums de Marly Layton

    $7.99$7.99/ml

    $24.99$5.00/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $35.99$3.60/ml

    $174.99$2.33/ml

    best of 2 providers at 75 ml

    $179.99$1.44/ml

    best of 3 providers at 125 ml

    $279.99$1.40/ml

  • Parfums de Marly

    5 providers

    Pegasus

    EDP · Men

    Bottle size for Parfums de Marly Pegasus

    $6.29$6.29/ml

    $3.50$1.75/ml

    $18.89$3.78/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $38.99$3.90/ml

    $175.00$1.40/ml

    best of 4 providers at 125 ml

  • Borntostandout

    4 providers

    Indecent Cherry

    EDP · Unisex

    Bottle size for Borntostandout Indecent Cherry

    $7.99$7.99/ml

    $3.00$1.50/ml

    $38.99$7.80/ml

    $53.99$5.40/ml

    $61.59$4.11/ml

    $135.00$2.70/ml

    best of 3 providers at 50 ml

    $139.99$1.40/ml

    best of 2 providers at 100 ml