Issey Miyake
2 providers
L'Eau Dissey Intense
EDT · Men
$29.99$0.40/ml
$82.95$0.66/ml
best of 2 providers at 125 ml

Lowest live price · 40 ml ·
Affiliate link. We may earn a commission
As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Issey Miyake L'eau D'issey is $27.99 for 40 ml at FragranceNet ($0.70/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.
The 200 ml ranges from $66.49 at FragranceNet to $154.99 at Fragrance Outlet, a $88.50 spread, 57% of the higher price, across 2 sellers.
Per millilitre the 200 ml works out at $0.33/ml against $0.70/ml for the 40 ml, so the 200 ml is the better value at today's prices.
The lowest we have recorded for the 75 ml in 51 days of tracking is $37.09 on Aug 11; which is where it sits now.
40 ml · 2 providers
per ml: 6 sizes cannot share a dollar average
at 200 ml
full bottle, off list price
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.
| Size | Fragrance Outlet | FragranceNet | Average |
|---|---|---|---|
| 40 mlbest $0.70/ml | not carried | $27.99besttracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $27.99across 1 provider |
| 45 mlbest $0.78/ml | not carried | $34.99besttracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $34.99across 1 provider |
| 75 mlbest $0.49/ml | $99.99−5%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | $37.09besttracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $68.54across 2 providers |
| 100 mlbest $0.48/ml | not carried | $47.59bestTestertracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $47.59across 1 provider |
| 125 mlbest $0.40/ml | $125.99−3%read Oct 1, 2026, 02:48 UTC | $49.69bestread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $87.84across 2 providers |
| 200 mlbest $0.33/ml | $154.99−3%read Oct 1, 2026, 02:46 UTC | $66.49besttracked lowread Oct 1, 2026, 02:03 UTC | $110.74across 2 providers |
We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 1, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.
Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.
Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.
3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.
Other Issey Miyake fragrances we price across providers.
Issey Miyake
2 providers
EDT · Men
$29.99$0.40/ml
$82.95$0.66/ml
best of 2 providers at 125 ml
Issey Miyake
2 providers
EDT · Men
$34.95$0.35/ml
best of 2 providers at 100 ml
$108.30$0.54/ml
Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.
Armaf
4 providers
EDP
$9.09$1.14/ml
$34.99$0.33/ml
$84.95$0.42/ml
best of 2 providers at 200 ml
Calvin Klein
2 providers
EDT · Men
$55.99$1.24/ml
$54.95$0.55/ml
$65.95$0.33/ml
best of 2 providers at 200 ml