Daily Fragrance Scout
Adidas Moves bottle

Adidas Moves

Eau de ToiletteMen

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 3, 2026: the cheapest full bottle of Adidas Moves is $13.29 for 30 ml at FragranceNet ($0.44/ml, read Oct 3, 2026, 02:18 UTC), the only retailer we track with it in stock.

Per millilitre the 50 ml works out at $0.48/ml against $0.44/ml for the 30 ml, so the 30 ml is the better value at today's prices.

The lowest we have recorded for the 30 ml in 53 days of tracking is $13.29 on Aug 12; which is where it sits now.

Lowest price
$13.29

30 ml · 1 provider

Average price
$0.46/ml

per ml: 2 sizes cannot share a dollar average

Best value
$0.44/ml

at 30 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Aug 12, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 30 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$15.39$13.29
Aug 11, 202651 observationsOct 3, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$13.29
Average now:
$13.29
Trend:
−$2.10 since Aug 11, 2026

Adidas Moves: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Adidas Moves?
The lowest live price we track as of Oct 3, 2026 is $13.29 for the 30 ml bottle at FragranceNet (read Oct 3, 2026, 02:18 UTC), compared across 1 retailer. Prices change through the day; the table above shows each store's price and when it was read.
Is $13.29 a good price for Adidas Moves?
The lowest price we have recorded for this listing in the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether FragranceNet is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Adidas Moves cost?
Adidas Moves starts at $13.29 for a 30 ml bottle across the 1 seller we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Adidas Moves?
The best value we track is $0.44/ml per millilitre at the 30 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Adidas Moves?
The lowest price we have recorded for the 30 ml size is $13.29, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Adidas Moves cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Adidas

Other Adidas fragrances we price across providers.

  • Adidas

    3 providers

    Pure Game

    EDT · Men

    Bottle size for Adidas Pure Game

    $6.99$0.07/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Adidas

    3 providers

    Dynamic Pulse

    EDT · Men

    Bottle size for Adidas Dynamic Pulse

    $8.39$0.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Adidas

    3 providers

    Victory League

    EDT · Men

    Bottle size for Adidas Victory League

    $7.69$0.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

  • Adidas

    3 providers

    Ice Dive

    EDT · Men

    Bottle size for Adidas Ice Dive

    $8.39$0.08/ml

    best of 3 providers at 100 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Ralph Lauren

    3 providers

    Polo 67

    EDT · Men

    Bottle size for Ralph Lauren Polo 67

    $13.29$1.66/ml

    $55.29$0.74/ml

    $111.99$0.90/ml

    $100.00$0.67/ml

    $88.89$0.44/ml

  • Hugo Boss

    2 providers

    Boss Ma Vie

    EDP · Women

    Bottle size for Hugo Boss Boss Ma Vie

    $36.96$1.23/ml

    $57.00$1.27/ml

    $32.89$0.44/ml

  • Kenzo

    2 providers

    Flower Perfume

    EDP · Women

    Bottle size for Kenzo Flower Perfume

    $69.95$2.33/ml

    $33.95$0.68/ml

    best of 2 providers at 50 ml

    $43.95$0.44/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Burberry

    2 providers

    Brit Sheer

    EDT · Women

    Bottle size for Burberry Brit Sheer

    $69.99$2.33/ml

    $32.89$0.73/ml

    $99.99$2.00/ml

    $44.09$0.44/ml

    best of 2 providers at 100 ml