Daily Fragrance Scout
Al Haramain Amber Oud Smell Dubai bottle

Al Haramain Amber Oud Smell Dubai

Extrait de ParfumUnisexMiddle Eastern & Arabian

Why authentic bottles cost less here

As of Oct 1, 2026: the cheapest full bottle of Al Haramain Amber Oud Smell Dubai is $60.99 for 100 ml at Maple Prime ($0.61/ml, read 2 hours ago), compared across 2 retailers.

The 100 ml ranges from $60.99 at Maple Prime to $62.99 at FragranceNet, a $2.00 spread, 3% of the higher price, across 2 sellers.

The lowest we have recorded for the 100 ml in 51 days of tracking is $59.99 on Aug 13; it is $60.99 now.

Lowest price
$60.99

100 ml · 2 providers

Average price
$61.99

across 2 providers at 100 ml

Best value
$0.61/ml

at 100 ml

Biggest discount
−27%

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Sep 10, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 100 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$62.99$59.99
Aug 11, 202649 observationsOct 1, 2026

3 days in this window had no observation and are drawn as gaps, not guessed.

Lowest:
$59.99
Average now:
$61.99
Trend:
−$1.00 since Aug 11, 2026

Al Haramain Amber Oud Smell Dubai: questions and answers

Where is the cheapest place to buy Al Haramain Amber Oud Smell Dubai?
The lowest live price we track as of Oct 1, 2026 is $60.99 for the 100 ml bottle at Maple Prime (read 2 hours ago), compared across 2 retailers. Prices change through the day, so the table above always shows the current low.
Is $60.99 a good price for Al Haramain Amber Oud Smell Dubai?
About what this listing has cost across the 27 days we have tracked it. That is measured against this seller's own recorded prices, not against other stores, so it says whether Maple Prime is asking more or less than it usually does for this bottle.
How much does Al Haramain Amber Oud Smell Dubai cost?
Al Haramain Amber Oud Smell Dubai starts at $60.99 for a 100 ml bottle across the 2 sellers we track. A larger bottle costs more up front but usually less per millilitre, so the best value depends on the size you want.
What is the price per millilitre of Al Haramain Amber Oud Smell Dubai?
The best value we track is $0.61/ml per millilitre at the 100 ml size. We normalize every bottle to price per millilitre so sizes can be compared directly rather than by sticker price.
What is the lowest recorded price for Al Haramain Amber Oud Smell Dubai?
The lowest price we have recorded for the 100 ml size is $59.99, tracking since Aug 11, 2026. That is a bounded record over our own observation window, not an all-time low; the price history chart on this page shows the observations behind it.
Why is Al Haramain Amber Oud Smell Dubai cheaper here than in stores?
The prices come from established discounters sourcing through overstock, closeouts and parallel imports, which is how a bottle can list below the department-store price. We compare retailer data and do not authenticate individual bottles; our authenticity page explains how sellers are vetted and what parallel import means for warranty and packaging.

More from Al Haramain

Other Al Haramain fragrances we price across providers.

  • Al Haramain

    3 providers

    Amber Oud Gold Edition

    EDP · Unisex

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Gold Edition

    $39.95$0.67/ml

    best of 2 providers at 60 ml

    $49.99$0.50/ml

    $75.95$0.64/ml

    best of 2 providers at 118 ml

    $72.99$0.36/ml

  • Al Haramain

    3 providers

    Amber Oud Rouge

    EDP · Men

    Bottle size for Al Haramain Amber Oud Rouge

    $16.79$2.10/ml

    $49.95$0.83/ml

    $70.95$0.60/ml

    best of 3 providers at 118 ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre, within middle eastern & arabian.

  • AJMAL

    1 provider

    Oud Allure

    EDP · Unisex

    Bottle size for AJMAL Oud Allure

    $60.89$0.61/ml

  • Bharara

    2 providers

    Rey de Reyes

    EDP · Women

    Bottle size for Bharara Rey de Reyes

    $59.99$0.60/ml

    best of 2 providers at 100 ml