Daily Fragrance Scout
Alexandre.J The Majestic Amber bottle

Alexandre.J The Majestic Amber

Eau de ParfumUnisex

As of Oct 4, 2026: no full bottle of Alexandre.J The Majestic Amber is in stock at any retailer we track; the 8 ml decant is $10.49.

In stock now

No full bottle of Alexandre.J The Majestic Amber is in stock anywhere we track. These have a full bottle in stock today, Alexandre.J first.

  • Alexandre.J

    1 provider

    Golden Oud

    EDP

    Bottle size for Alexandre.J Golden Oud

    $69.00$0.69/ml

  • Alexandre.J

    1 provider

    Golden Oud by Alexandre J

    EDP · Unisex

    Bottle size for Alexandre.J Golden Oud by Alexandre J

    $73.49$0.73/ml

  • Alexandre.J

    1 provider

    Black Muscs

    EDP · Unisex

    Bottle size for Alexandre.J Black Muscs

    $77.69$0.78/ml

  • Giardini di Toscana

    4 providers

    Borabora

    EDP · Unisex

    Bottle size for Giardini di Toscana Borabora

    $3.99$3.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $14.99$3.00/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $25.99$2.60/ml

    $131.00$1.31/ml

    best of 4 providers at 100 ml

Lowest price
$10.49

8 ml · decant only

Average price
$10.49

across 1 provider at 8 ml

Best value
$1.31/ml

at 8 ml

Biggest discount
-

full bottle, off list price

Prices by size and provider

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed (each cell shows when) and the merchant's checkout price governs.

Decants from 1 store: from $1.31/ml (8 ml at FragranceNet, $10.49, read Oct 4, 2026, 00:15 UTC).

We may earn a commission when you buy through links on this site. It never changes your price or how we rank offers. Prices are the last ones we observed; the merchant's checkout price governs. Updated Oct 3, 2026. Not sure about a seller you have not heard of? How discounters get these prices.

Not buying today? We keep recording this price. Get the weekly list of what has actually fallen: no alerts, no daily mail.

One email a week. One-click unsubscribe. We never sell the address.

Price dynamics: 8 ml

Lowest and average price across every provider carrying this size, on the days we recorded one. Each tick is an observation, not a guarantee we looked every day; this is the history we observed, and it may not include every price a merchant offered.

$10.49
Oct 3, 20262 observationsOct 4, 2026
Lowest:
$10.49
Average now:
$10.49
Trend:
flat

More from Alexandre.J

Other Alexandre.J fragrances we price across providers.

  • Alexandre.J

    1 provider

    Black Muscs

    EDP · Unisex

    Bottle size for Alexandre.J Black Muscs

    $77.69$0.78/ml

  • Alexandre.J

    1 provider

    Golden Oud by Alexandre J

    EDP · Unisex

    Bottle size for Alexandre.J Golden Oud by Alexandre J

    $73.49$0.73/ml

  • Alexandre.J

    1 provider

    Golden Oud

    EDP

    Bottle size for Alexandre.J Golden Oud

    $69.00$0.69/ml

Compares at a similar price

Fragrances from other houses closest to this one on price per millilitre.

  • Giardini di Toscana

    4 providers

    Borabora

    EDP · Unisex

    Bottle size for Giardini di Toscana Borabora

    $3.99$3.99/ml

    $4.99$2.50/ml

    $14.99$3.00/ml

    best of 2 providers at 5 ml

    $25.99$2.60/ml

    $131.00$1.31/ml

    best of 4 providers at 100 ml

  • Carolina Herrera

    2 providers

    La Bomba Perfume

    EDP

    Bottle size for Carolina Herrera La Bomba Perfume

    $114.95$2.30/ml

    $104.95$1.31/ml

    best of 2 providers at 80 ml

  • Gucci

    2 providers

    Memoire Dune Odeur

    EDP · Unisex

    Bottle size for Gucci Memoire Dune Odeur

    $22.39$3.20/ml

    $16.79$2.10/ml

    $130.89$1.31/ml

    best of 2 providers at 100 ml

  • Carolina Herrera

    2 providers

    Good Girl Legere Perfume

    EDP

    Bottle size for Carolina Herrera Good Girl Legere Perfume

    $97.95$1.96/ml

    $104.95$1.31/ml

    best of 2 providers at 80 ml